Pravidelné čistění pleti od make-upu a jiných nečistot je pro její zdraví a krásu nesmírně důležité. Často se stane, že po ránu namísto péče o pleť dobíháme autobus. To by však mělo být výjimkou, nikoliv pravidlem.

Nezapomínejte, že ranní očištění pokožky je stejně tak důležité jako to večerní. Po noci na pleti zůstává pot, nadbytečný maz či nečistoty z polštáře. Ranní čisticí rituál je odstraní a dodá pleti potřebné látky a ztracený jas. Jak během 10 minut dodat pokožce potřebnou výživu? Poradíme vám!

Správná ranní péče o pleť probíhá ve 3 krocích:


Čištění


Spousta lidí na ranní čištění pleti zapomíná. To je však chyba! Aby pokožka mohla vstřebat účinné látky z krémů, je potřeba ji nejprve zbavit nečistot a odumřelých buněk. K tomuto účelu si vždy vyberte produkt určený vašemu typu pleti. Pokud trpíte na akné, vybírejte přípravky na problematickou pleť, např. gel Garnier Pure Active dokonale odstraní přebytečný kožní maz, uvolňuje póry a rozjasňuje pleť. Naopak u lidí s velmi suchou a citlivou pletí radíme namísto mycí pěny nebo gelu použít jemné mléko. Vyzkoušet můžete třeba odličovací mléko Garnier Botanical s výtažky z růže.


Tonizace


Tonikum skvěle odstraní zbytky čisticích produktů, osvěží pleť a vyrovná pH pokožky. Díky toniku se póry jemně stáhnou, a proto dokážou po celý zbytek dne lépe odolávat nečistotám z ovzduší. Pokud máte citlivou a sušší pokožku, vyhýbejte se produktům obsahujícím alkohol. K vyčištění pleti můžete zvolit také oblíbené micelární vody, které dobře snáší i citlivá a alergická pokožka. Micelární voda Garnier Skin Naturals pro citlivou pleť důkladně vyčistí a odstraní kožní maz, zároveň má osvěžující a zklidňující účinky.


Denní péče


Poté, co je vaše pleť řádně vyčištěna, můžete přejít k nanášení denního krému. Krém volte nejen podle věku a typu pleti, ale také dle ročního období. Během letních měsíců se vyplatí sáhnout po lehčí textuře, zatímco zima a chlad volají po výživnějších krémech s nižším obsahem vody. Vyzkoušet můžete např. hydratační krém Garnier Botanical určený pro všechny věkové skupiny. Pokud preferujete víceúčelové produkty, určitě si oblíbíte vyživující balzám Garnier Botanical 3 v 1 s výtažkem z medu a včelího vosku, který pleť intenzivně hydratuje a hloubkově vyživuje.