Ódy na zeleninu posloucháme neustále, ale pojďme se na ni podívat také z jihého úhlu než je hubnutí.

Obsah rajčat je poklad

Říká se, že sníst jedno kvalitní rajče denně znamená, že pokryjete potřebný přísun vitaminů A, B, C i E. Tělo bude určitě spokojnené a jistě se nebude bránit minerálům jako draslík, hořčík nebo fosfor, stopovým prvkům a také lykopenu. Tato látka obsažená ve slupce dodává rajčatům červenou barvu a krom toho je silným antioxidantem.


Jak zkrášlují rajčata

Díky bohatému obsahu lykopenu se staví rajčata jako ochráncí pleti. Lykopen likviduje volné radikály, chrání před spálením pokožky a jejímu předčasnému stárnutí. Ale nic se nemá přehánět, takže ani nadměrná konzumace rajčat není dobrá, mohli byste trochu zoranžovět :-D


Rajčatové tipy na pleť

Abyste z rajčat vytěžila pro svou pleť maximum, zařaďte ji do svého jídelníčku. Nemusíte je jíst pouze v jedné podobě. Klidně si připravte šťávu, polévku, pastu… Sílu rajčat podtrhuje olivový olej.


1. Šťáva z rajčat

Odšťavněte jedno rajče a pomocí vatového tamponku jím potřete pleť. Po opláchnutí byste se měli zbavit mazu, který pokožka nadměrně vylučuje.


2. Maska z rajčat a oleje

Rajčata na chvíli vložte do vroucí vody, vyjměte a důkladně je rozmačkejte. Zbavte se přebytečné vody, přidejte lžíci olivového oleje a aplikujte na pleť jako vitaminovou bombu.


3. Rajčatové osvěžení

Pro hydrataci pleti přidejte k rajčatům bílý jogurt. Ingredience spolu rozmixujte, nenste na pokožku a nechte působit až 15 minut, poté důkladně omyjte. Výsledkem by měla být hydratovaná a jemná pokožka.


  7:00,  aktualizováno  25. března 2019 20:11