Léto je nejkrásnější období. Nenechte si ho zkazit spálenými zády nebo puchýři na nohou. A pokud se vám přece jen něco podobného přihodí, máme pro vás pár zaručených rad. Naši „záchranáři” dokážou zastavit i bolest zubů!


1. Když se slunci u vás nedaří


A vy se s ním necítíte dobře... Zkrátka, nerada se opalujete. Jak na zdravou barvu? Máte extrémně citlivou kůži a přesto chcete mít hnědou barvu? Nejlepší řešení - samoopalovací prostředky.2. Čeká vás dovolená plná sportů?


Vyrážíte surfovat, potápět se nebo jen šnorchlovat? Jak na bolesti zad? Jsou-li vaše svaly a vazy bolavé a přepjaté a potřebujete-li se uvolnit, chce to masáž uklidňujícími oleji. Na potíže s páteří nebo klouby je dobrá i bylinná či perličková koupel. Bylinky působí protistresově, léčí onemocnění páteře i bolesti kloubů. A perličková koupel? Při max. 37 stupních Celsia je ideální relaxací.3. Bojíte se, že vás zub „chytne” na dovolené?


A k místnímu, byť dopo­ručovanému, zubaři si raději netroufáte? Jak na bolavé zuby? Přibalte si s sebou hřebíčkový olej. Hojí, očišťuje, regeneruje, ulevuje od bolestí zubů, platí na krvácející dásně... Stačí pár kapek hřebíčkového oleje smíchat s vodou (u moře jedině s balenou vodou) a vypláchnout si ústa. Nemáte olej? Trochu hřebíčku rozdrťte, povařte a vývarem ústa proplachujte. Jako první pomoc je hřebíček skvělý!4. Milujete horko a dlouhé opalování na pláži?


Jak na popálení? I když dbáte na kvalitní sluneční ochranu, mů­že se stát, že si spálíte ramena. Noste u sebe sprej Panthenol. Obsahuje D-panthenol a vitaminy A, E, F. Ošetří pokožku podrážděnou sluncem, snadno se nanáší, příjemně chladí, lze ho použít přímo na citlivá místa. Uzdraví vás rychle!


  12:00,  aktualizováno  25. března 2019 17:53