Určitě jste už někdy vyzkoušela suchý šampon nebo jste o něm alespoň slyšela. Je záchranou v situacích, kdy si nestíháme umýt vlasy nebo se nám prostě jen nechce. Víte, jaké jsou jeho výhody a nevýhody a jak často byste ho měla používat?

Začneme u negativních stránek suchých šamponů. Problémem některých z nich je, že mohou ucpávat vlasovou pokožku, což vede jednak k nedostatečné produkci kožního mazu, a jelikož nejsou dostatečně vyživeny, tak také ke zhoršení kvality vlasů. To může mít za následek jejich vypadávání.

Dalším problémem je možné lámání jednotlivých vláken, způsobené jejich zatížením. Tomu se dá snadno vyhnout, pokud budete produkt stříkat pouze ke kořínkům. V neposlední řadě, pokud se rozhodnete pro použití suchého šamponu, zkontrolujte jeho složení, jelikož nevhodné látky mohou přispívat k vysušení vlasů a podráždění vlasové pokožky.

I když má suchý šampon několik nevýhod, neznamená to, že byste se jeho používání musela úplně vyhnout. Pokud ho nebudete používat každý den, ale zhruba jen jednou do týdne, můžete si jeho výhod užívat téměř bez starostí. Nejenže šetří čas, ale dokáže vlasům v několika vteřinách navrátit objem a svěžest tak, jakoby byly právě umyté.

Suché šampony Magic Shampoo od L´Oréal Paris přichází v pěti podmanivých vůních a obsahují rýžový extrakt, který absorbuje přebytečnou mastnotu, aniž by ve vlasech zanechával bílé stopy. Jejich balení obsahuje 200 ml produktu a při použití jednou do týdne vám tak vydrží několik měsíců. Vyzkoušejte ho! 

  10:30,  aktualizováno  26. března 2019 16:30