Šminky jsou naším báječným spojencem! (některé ženy bez nalíčení nejdou ani s košem) Zacházíte s nimi však správně?

Špatný odstín

Základem denního líčení je jasně make-up. V práci nechceme vypadat jako umělá panenka, snažíme se působit přirozeně. Proto je důležté vybrat správný odstín. Vzdejte se oranžové - 100%. Mrkev není přirozená barva pleti! Hodně tmavé tóny zase zvýrazní, že máte „natřený“ pouze obličej a kousek krku. Nebojte se při nákupu zeptat a nechte si poradit. Vyplatí se to!


Vrstva

Centimetrový nános líčidla vám rozhodně slušet nebude. Sama se jistě smějete chodícím maskám a určitě k nim nechcete patřit.


Korektor

Na zamaskování nedokonalostí pleti používáme korektory - tuhé nebo tekuté. Opět je důležité vybrat správnou barvu. Když použijete příliš světlý korektor a tmavší make-up, bude korektor prosvítat. Tmavé tóny a světlý make-up také nejdou dohromady. Snažte se vybrat co nejpřirozenější odstín podobný vaší pleti.


Pudrování bez pravidel

Určitě jste viděla snímky slavných krásek, které vypadají jako posypané moukou. Pudr používejte transparentní (ani zde není 100% záruka, že nebude vidět). Pokud se vám mastí T-zóna, poprašte jen ji. Nejste si jistá, jak správně s pudrem zacházet? Zeptejte se kamarádky či kosmetičky!


Tvářenka

I na běžné denní líčení se hodí jemná růž na tvářích. Ličte směrem ven! Někdo stahuje rty do „rybičky“,  někdo otevírá pusu, aby byly jasně vidět kontury, kam tvářenku nanést. Opět pozor na barvu, nechcete být Marfuša!


Rtěnka

Zas a znova je důležitá barva. Nebojte se v drogérii či parfumérii vyzkoušet více barev. Hledejte! K rtěnce vždy používejte konturovací tužku!


  6:00,  aktualizováno  25. března 2019 22:09