Toužíte po přirozeném vzhledu? Pak sáhněte po speciálních tužkách na rty - rozjasní vzhled, hodí se na denní nošení a ještě o rty pečují!

V čem je tužka jiná?


Nepleťte si ji s konturovací tužkou. To je něco úplně jiného. Konturovací tužka slouží hlavně k orámování rtů a definování jejich tvaru, kdežto tužka na rty je vlastně něco mezi rtěnkou a balzámem, vše zasazené do pouzdra připomínající tvar široké tužky, kde se tuha vytahuje ven šroubováním.

Nalíčení kdykoliv a kdekoliv


Jestliže jste stále v pohybu a nemáte čas se přes den přeličovat, je tužka na rty tím pravým. Pracuje se s ní totiž jako s balzámem na rty, nalíčit se s ní zvládnete i bez zrcátka - její textura totiž nepotřebuje přesné kontury. Je totiž transparentní a není v ní tolik pigmentů, jako ve rtěnce, tak určité nepřesnosti odpustí.

Čtěte také: Podzimní kosmetické novinky, které budete milovat


Natural look


Tím, že většina tužek má transparentní texturu a odstíny působí jen jemně, je výsledný efekt na rtech velice svěží a přirozený, pod barvou totiž prosvítá vaše přirozená barva rtů. Pečující složení rty vyhladí a dodá jim jemný, nenápadný, ale svěží lesk, proto je mnohé ženy používají i místo balzámu na rty.

Kdy tužku nosit?


Díky jejímu přirozenému vzhledu se hodí na každý den - do práce, na nákupy, na víkend, ale také na sport. Složení obsahuje hlavně tuky, takže skvěle odolá vodě (můžete s ní plavat) a také potu. Co ale nezvládne, je otírání. Její textura má nevýhodu, že příliš dlouho na rtech nevydrží a je nutné ji během dne několikrát obnovovat.