Střídání teplot, vítr a chlad pleti na podzim nesvědčí. Naštěstí jsou tady pleťová séra, která toho dokážou opravdu hodně:

Jak fungují?


Často se setkáváme s názorem, že séra jsou zbytečnost a proč je vlastně používat. Stačí přece krém, nic víc pleť nepotřebuje. Navíc jsou prý séra předražená. Jenže toto jsou mylné názory. Séra jsou koncentrované přípravky, které se dávkují po kapkách a pod krém. Obsahují ty nejcennější, nejúčinnější a nejkoncentrovanější složky, které okamžitě působí na pleť a dokážou ji velmi rychle ulevit a oživit. Proto tomu odpovídá i jejich cena. Jenže tím, že se používají ve velmi malém množství, vydrží opravdu dlouho. A proto se investice vyplatí.

Čtěte také: Nejlepší triky, jak vymazat únavu z tváře


Jaké si vybrat?


Sér existuje spousta druhů, takže si je vybírejte podle aktuálního stavu vaší pleti. Na podzim se nejlépe hodí hydratační, regenerační a omlazující séra, ale také rozjasňující. Obsahují složky (například retinol nebo vitamín C), které reagují na sluneční záření, takže podzim je ideální dobou na jejich používání.

Jak sérum používat?


Sérum nanášejte pod krém na den i na noc. Některé ženy ho používají jen na noc. Pár kapek naneste do dlaně (stačí max.3–5) a aplikujte je na vyčištěnou pleť. Teprve pak naneste denní nebo noční krém. Séra můžete i střídat. Na den se hodí hydratační sérum proti vysoušení pleti a na večer zase regenerační.

  17:00,  aktualizováno  26. března 2019 16:25