Myslíte si, že jeden krém stačí na ráno i na večer? Tak právě teď je nejvyšší čas to změnit!

Síla noci


Zatímco spíte, vaše pleť pracuje a regeneruje se. Nejvíce k tomu dochází mezi jedenáctou a druhou hodinou ranní, protože v této se buňky v pleti dělí nejrychleji. Pleť proto potřebuje spánek a také péči, která obsahuje vitamíny, vyhlazující a vyživující složky, protože právě v té chvíli si z kosmetiky kůže vezme maximum.

Proč ne denní krém


Denní krémy jsou texturou lehčí a většinou i více hydratují. Oproti nočním krémům také často obsahují UV filtry, které chrání pleť před slunečním zářením, které způsobuje předčasné stárnutí pleti, pigmentové skvrny a vrásky. UV filtry však pleť v noci nepotřebuje, zbytečně by ji jen zatěžovaly. Stejně tak některé denní krémy obsahují optické rozjasňovače - speciální pigmenty, které odrážejí světlo a pleť pak vypadá zářivější a svěžejší. Tyto pigmenty opět nejsou ideální pro kůži na noc.

Zázračná složka


Oblíbenou ingrediencí u nočních krému je provitamín A - nebo-li retinol. Je skvělý na vrásky a celkovou regeneraci kůže. Po probuzení je po něm pleť hladší, zářivější a pevnější. Nevýhoda retinolu však je, že na pleti působí jako exfoliátor, a proto není vhodné ho používat přes den a je nutné si přes den ztenčenou pleť chránit přípravky s UV filtry.

  8:00,  aktualizováno  26. března 2019 11:31