Místo abyste po zásahu líčídel zářila, roníte slzy. Našli jsme úlevné řešení!

Co vás trápí

Pláčete po použití řasenky.

Důvod

Krátká životnost maskary. Tenhle produkt bohužel stárne mnohem rychleji než ostatní kosmetika, a to už tři měsíce po otevření! Tmavé a vlhké tuby jsou mimochodem ideální líhní škodlivých bakterií.

Řešení

Dneska jste otevřela řasenku? V kalendáři nalistujte den, kdy uplyne přesně čtvrt roku, a udělejte si poznámku. Anebo si datum napište rovnou na výrobek.


Potíž

Právě jste si nalakovala nehty a teď vás svědí tvář.

Viník

Barvy na drápky mohou způsobit periorbitální dermatitidu, zánětlivé onemocnění kůže kolem očí. Jak to souvisí s laky na nehty? Tihle pomocníci obsahují často dráždivá rozpouštědla a změkčovadla, a tak stačí, že se po manikérské proceduře dotknete víček – a průšvih je na světě.

Lepší volba

Poohlédněte se po lacích bez formaldehydu, dibutylftalátu a toluenu. Doporučujeme produkty od Korres!


Váš problém

Rtěnka vám vysušuje pusu.

Příčina

Barvu tyčinky zařizují prachové pigmenty, které brání vlhkosti, aby pronikala do rtů. Matná malovátka jsou jimi doslova napumpovaná, a tak se často v kontaktu s pokožkou mění v masku

do deseti minut!

Léčba

Vybírejte si tyčinky s krémovým složením. Na trhu je jich čím dál víc, třeba Moisture Renew, RIMMEL London, 129 Kč. Tužka od Sephory (na obrázku) má v sobě zase růžový vosk, který kůži vyživí a zklidní.


Co se stalo

Osypal se vám po make-upu obličej.

Proč?

Jestli se vám na pokožce objevily fleky nebo pupínky, jsou za tím nejspíš zákeřné bakterie. Když totiž do tekutého make-upu obsahujícího vodu ponoříte prsty nebo štětec, mikroby se snadno rozmnoží. A to platí i u kompaktních líčidel nebo houbiček.

Raději takto

Vybírejte tekuté make-upy v tubách nebo s pumpičkami. Namáčíte-li totiž prsty do kelímku s mazáním, přenášíte bakterie. Pokud používáte houbičku, jednou za týden ji vyměňte nebo vyperte.


Tohle vás zlobí

Použila jste stíny a oči vás potom pálí.

V čem to vězí

Většina výrobců oční kosmetiky dbá v dnešní době na to, aby složení jejich malovátek bylo lékařsky schváleno. Proto za podrážděnými zraky nejspíš dráždivé látky nestojí. Mnohem pravděpodobnější příčina? Obyčejný prach, který vám při líčení pudrovým výrobkem napadal

do očí!

Pomoc

Radši se okamžitě zbavte sypkých očních stínů. Nejbezpečnější volbou jsou kompaktní či pěnová zkrášlovadla, ze kterých vám do očí nic nevlétne. Navíc vám dodají mnohem větší jiskru!


  6:00,  aktualizováno  25. března 2019 21:50