Překvapivě vysoké procento žen používá k čištění pleti pouze vodu z kohoutku. České ženy často neznají správný postup čištění a hydratace pleti, proto jsme pro vás připravili seriál, jak o pleť nejlépe pečovat.

V prvním díle zjistíme, jak správně čistit pleť!

Ranní rutina čištění pleti zabere více než polovině ženám pouze méně než 5 minut. Více než polovina žen také používá k očištění pleti pouze kohoutkovou vodu. Třetina žen používá čisticí mléko nebo tonikum a čtvrtina pleťový gel. Odborníky překvapilo vysoké procento žen, které se večer umyjí pleť pouze vodou z kohoutku: Zatímco 63 % žen odstraňuje večer make-up pomocí odličovače, neuvěřitelných 46 % žen využije pouze kohoutkovou vodu.


Rituál

Pleť je nutné důkladně čistit ráno i večer. Udělejte si z čištění rituál a užívejte si ho. Víte, že u čištění můžete i posilovat? Při čištění stůjte na jedné noze. Posílíte svaly, jimiž udržujete rovnováhu. Pro maximální účinek držte boky ve stejné rovině, jako když stojíte na obou chodidlech. Nohy střídejte, aby se vaše svaly posilovaly rovnoměrně.


Jak čistit?

Nejprve musíte vaši pleť zbavit nečistot, které se na ni během dne usadily a samozřejmě také make-up. Vyzkoušejte např. mléko z řady Essentials od Garnier, vyberte si druh, který je určen pro váš typ pleti.Mléko je vhodné používat v kombinaci s pleťovou vodou nebo tonikem, které odstraní zbylé nečistoty a připraví pokožku na aplikaci krému. Doporučujeme kombinovat tyto produkty od stejné značky.Jste majitelkou citlivé pleti? Ideální řešení pro vás je micerální voda, která svým speciálním složením nedráždí pokožku. Velmi vhodným pomocníkem k čištění citlivé pleti je např. Mixa Micellar Water Optimal Tolerance, která nejen odstraňuje make-up a nečistoty, ale také pomáhá regenerovat.
Co ještě můžete udělat pro svou pleť?

Tyto rady jste nejspíš četla tisíckrát, ale opakování je matka moudrosti. K dokonale krásné pleti přispívá také váš pitný režim a správná životospráva.


Nevěříte, že kohoutková voda nestačí? Podívejte na video, kde uvidíte srovnání čištění vodou a čištění mlékem a tonikem:Další tipy a triky najdete na mesickrasnepleti.cz


  9:29,  aktualizováno  25. března 2019 20:28