Toužíte po hladké a zářivé pleti? Pak vám v koupelně nesmí chybět brusný krém!

Zimní období se projevuje na stavu pleti: je zašedlá, hrubá a suchá. Jak by ne, když jinak jíme, chybí nám vitamíny, dostatek slunce a na kůži působí nevlídné počasí.

Proto jsou tady peelingy – speciální přípravky, které dokážou odstranit odumřelé kožní buňky, suchou kůži, rozjasnit pleť a dodat jí zdravou barvu a jas.

Peelingy se dělí na dva druhy: na mechanické a chemické. Tou první skupinou jsou přípravky, které obsahují brusné částečky, jako jsou například semínka, rozemletá jádra ořechů, speciální brusné kuličky, vyrobené například z vosků. Chemické peelingy „rozpouštějí“ kůži pomocí speciálních kyselin a dalších látek. Nás ale tentokrát budou zajímat peelingy mechanické.

Jak fungují?


Exfoliační krémy se nanášejí na vyčištěnou pleť a jemně se do pleti vmasírují. Důležité je kůži nedřít, aby se nepoškodila a nepodráždila. Stačí opravdu lehká krouživá masáž. Tím se pokožka jemně na povrchu obrousí a rozjasní a díky tomu se pak bude i lépe obnovovat, protože kůže je nucená rychleji si vytvářet novou ochranu. Takže peelingy mají i anti-aging účinek.

Nejlepší čas na aplikaci je večer, protože pak má pokožka čas se regenerovat. Výborně také funguje kombinace peelingu a pleťové masky – do hloubky vyčištěná, zjemněná kůže přijme ještě lépe všechny výživné, regenerační a hydratační látky z masky.

Jak často?


Nic nepřehánějte, ani exfoliaci. Peeling vám postačí použít jednou týdně. Kouzlo však tkví v pravidelnosti.

Pokud ještě jedete na hory, po peelingu používejte kvůli riziku vzniku pigmentových skvrn vysokou ochranu proti UV záření.

 

 

  7:00,  aktualizováno  31. března 14:15