Barvíte si vlasy, ale používáte pouze obyčejný šampon a kondicionér? Pak se dopouštíte zásadní chyby. Barvené vlasy totiž vyžadují speciální produkty. Jen tak získáte hřívu plnou života s oslnivým leskem.

Co je potřeba k péči o barvené vlasy?

Základní ošetření musí obsahovat minimálně čtyři základní produkty. Jedná se o šampon, kondicionér, vlasovou masku, závěrečnou péči. Všechny zmíněné produkty by v případě barvených vlasů měly být regenerační. Nemusí se však jednat o produkty z jedné řady. Například maska může mít jiného výrobce a specifikaci. Pokud nevíte, co si představit pod pojmem závěrečné péče, jedná se o oleje či krémy, které vlas chrání, zajistí dostatečnou hydrataci po delší dobu.

Mějte na paměti, že maska se používá VŽDY po mytí šamponem. Je to z důvodu, že vlasové vlákno je otevřené, může tak vstřebat potřebné živiny. Masku aplikujte do důkladně “vyždímaných” vlasů. Nechte působit podle návodu na obalu výrobku. I když máte krátké vlasy, používejte kondicionér. Šampon vlas otevírá, kondicionér strukturu vlasu zavírá. Kdybyste jej nepoužila, dojde tak k poškození vlasu, začne se třepit. Kondicionér lze zvolit smývatelný, nebo pouze ve spreji bez následného opláchnutí.

Nivea
  • Barvením narušené vlasy ošetřujte vždy kvalitní kosmetikou!

Podpořte barevnost vlasů

Aby barva byla výraznější, pořiďte si produkty podporující lesk vlasů. Nabízejí se ve formě spreje či tekuté konzistence. Záleží na vás, která varianta vám bude příjemnější. Lesky na vlasy fungují jako konečná úprava účesu. Jejich výhodou je, že navíc eliminují krepatění.

Garnier

Využijte sílu kokosu

Kokos je po celém světě označován za jednu z nejcennějších a nejužitečnějších ingrediencí. Od Asie přes Afriku k tichomořským ostrovům, do Jižní Ameriky a oblasti Karibiku, všude je využívána buď jako potravina, tradiční léčivo nebo přírodní péče. Výjimečnost kokosového ořechu spočívá v jeho celkovém využití, jelikož nabízí kromě dužiny, ze které je vyráběno kokosové mléko a kokosový olej, také osvěžující kokosovou vodu. Boj proti suché pokožce nebo vlasům, jemné čištění pleti, hloubková hydratace a mnoho dalšího – kokos nabízí několik způsobů použití jak v péči o pleť, pokožku celého těla, tak vlasy. 

Témata: Afrika, Asie, Karibik