Zkuste vzhled nehtů, které nikdy nevyjdou z módy, které vypadají upraveně a čistě, hodí se na každodenní nošení, do práce i na volný čas. Nosí ji třeba i budoucí členka královské rodiny Meghan Markle. Poradíme vám, jak na to:

Co si pořídit:


Budete potřebovat pilník, odstraňovač kůžiček, výživný podlak a ochranný nadlak. Nejdůležitější je ale barva laku na nehty. Měla by být mléčná, jemně krémová nebo s nádechem do růžova. Bez obsahu perleti a třpytek.

Jak postupovat?


Nejprve nehty odlakujte šetrným odlakovačem bez obsahu acetonu. Pak si zapilujte tvar nehtů. Velmi důležité je pilovat jen jedním směrem - díky tomu se vám pak nehty nebudou třepit. Na nehtovou kůžičku naneste odstraňovač, který najdete také pod názvem Cuticle remover. Je to gel s obsahem látek, které "rozpustí" suché kůži. Stačí nechat působit půl minuty a pak opatrně gel např. pomerančovým dřívkem nebo gumovou špachtličkou odstranit a kůžičku zatlačit. Zbytek odstraňovače smyjte pod teplou vodou.

Lakování


Při každém lakování byste jako první měla použít podkladovou bázi, která vyhladí povrch nehtů, dodá jim výživné látky, zpevní je a u barevných laků chrání nehet před zabarvením a zažloutnutím. Teprve pak naneste dvě vrstvy mléčného laku. Lak by měl mít takové krytí, aby barva byla vidět, ale přitom aby působila jemně transparentně. Díky tomu nehty budou vypadat upraveně a čistě. Velmi krycí odstíny působí příliš tvrdě a úplně transparentní barvy zase nejdou vidět. Nakonec použijte vrchní nadlak. Chrání lak a prodlužuje jeho trvanlivost.

 

 

 

 

  12:00,  aktualizováno  26. března 2019 10:46