Možná si z dětství pamatujete spoustu rad od maminky nebo babičky, když se vám staraly o vlásky. Dětské vlasy jsou v životě člověka v nejsilnější fázi a postupem času už jen slábnou. Nyní když musíte péči o vlasy zvládnout sama, často si s úsměvem vzpomenete, že maminky a babičky mají vždy pravdu a co se vlasů týče, jejich rady jsou nad zlato. Nebudete sami věřit, co za poklady pro vlasovou péči skrývá vaše lednice, kuchyň nebo spižírna!

MED


Med je od pradávna oceňovaný pro jeho léčivé schopnosti. Napadlo vás někdy, že si ho kromě čaje můžete dát také na vlasy? Medová maska je zázrakem pro všechny, koho trápí křehké a oslabené vlasy bez lesku. Vitamíny obsažené v medu hydratují a vyživují vlasovou pokožku a zabraňují tak tvorbě lupů. Pro ještě větší účinek můžete med smíchat se špetkou skořice. Vlasům tak dodáte nejen omamnou vůni, ale také je díky jejím antioxidačním schopnostem ochráníte před škodlivými vnějšími vlivy, jako je ultrafialové záření či chlad.

OLIVOVÝ OLEJ


Olivovému oleji se ne nadarmo říká tekutý zázrak. Výtažek z olivových bobulí je mnohými kulturami považován dokonce za nejzdravější surovinu světa. Jeho unikátní složení obsahující vysoké množství mono-nenasycených kyselin a vitaminu E se zaslouží o to, že vaše vlasy budou vyživené a regenerované zároveň. Po nanesení několika kapek oleje do celé délky vlasů budou vlasy působit zdravěji, leskleji a hlavně bude obnovena jejich přirozená struktura.

ZELENÝ ČAJ


Čajovník čínský, z jehož lístků se louhuje právě mnohými vyhledávaný zelený čaj, má spoustu prospěšných vlastností v oblasti kosmetiky. Antioxidanty obsažené v zeleném čaji napomáhají blahodárně regeneraci namáhané pokožky hlavy a podporují tak růst vlasů, či zamezí jejich vypadávání.

ARGANOVÝ A RICÍNOVÝ OLEJ


Oba tyto oleje jsou pro své výborné účinky hojně využívány v kosmetickém průmyslu. Olej z arganových ořechů je neodmyslitelným pomocníkem při obnově vlasového vlákna a zacelování roztřepených konečků. Bohatě vyživuje i suché a velmi poničené vlasy. Ricínový olej pak napomáhá zacelovat poškozenou a suchou pokožku hlavy a podporuje vznik nových vlasových kořínků.

Pokud si stále nejste jistí, zda tyto přírodní elixíry opravdu dokážou vlasům pomoci a zůstáváte raději příznivci klasické vlasové kosmetiky, značka Garnier přišla na trh se skvělým kompromisem! Tvůrci řady Botanic Therapy vzali to nejlepší z přírody a za pomoci medu, olivového oleje, zeleného čaje, arganového oleje, ricinového oleje nebo výtažku z brusinek vytvořili unikátní kolekci šamponů, kondicionérů, masek a olejů na vlasy pro každý jejich typ. Je tak jen na vás, která ingredience je vám nejbližší, nebo zda potřebujete ošetřit suché či naopak mastné vlasy. Tuto řadu si zamilovaly tisíce spokojených zákaznic i beauty blogerek po celém světě. Tak zkuste dát síle přírody zelenou i vy!