Dovolená je za dveřmi. Jak se na ni připravit, abyste vypadala co nejlépe?

Zjemněte kůži


Abyste vypadala i v plavkách a šatech co nejlépe, musí být pokožka v perfektní kondici. Pokud jste na její péči doteď zapomínala, teď ji věnujte dostatek času. Jednou až dvakrát týdně proveďte peeling. Buď na mokrou kůži klasickým brusným přípravkem nebo nasucho sisalovým kartáčem. Odstraní se suché kožní buňky, pokožka se rozjasní a lépe bude působit i další tělová péče.

Zpevněte křivky


Právě teď si na pomoc vezměte anticelulitidní přípravky. Aby byl jejich efekt vidět, potřebují čas a pravidelnost, ale vyplatí se to. Kůže pak bude hladší, hezčí a dolíčky nebudou tak viditelné. Samozřejmě když k tomu přidáte i pohyb a pravidelný pitný režim, efekt se ještě zlepší. Nám na vyhlazení pomerančové kůže pomáhá také pitná kúra s březovou šťávou od Weledy. Skvělé proticelulitidní přípravky jsou například od Dermacolu, Avonu nebo od značky Elancyl z lékárny.

Vyživujte vlasy


Dovolená je pro vlasy pohromou - kombinace slunce, soli a chlóru je narušuje a vysušuje. Jsou pak sušší a křehčí, snadněji se lámou a třepí. Proto je důležité, aby byly předem připravené. Vynikající jsou regenerační nebo na jemné vlasy hydratační vlasové kúry. Používejte je aspoň jednou týdně. Do délek doporučujeme pečující mléka nebo vyživující oleje a pokud můžete používejte na vlasy přípravky s UV filtrem. Skvělé přípravky na ochranu vlasů a barvy má například značka Nivea nebo L'Oréal Paris.

Vsaďte na antioxidanty


Aby pokožka dobře snášela sluneční záření, měla by být speciálně vyživená zevnitř. Existují přípravky, které se užívají vnitřně a obsahují karotenoidy, antioxidanty a vitamíny, díky kterým bude odolnější a ne tolik citlivá, navíc rychleji zhnědne. My máme dobrou zkušenost například s tabletami Photoderm Oral od značky Bioderma. Ideální je začít je užívat už měsíc před odjezdem na dovolenou.

  8:00,  aktualizováno  26. března 2019 10:51