Již od pradávna jsou šediny symbolem moudrosti a prozíravosti, i přesto se je dnes snažíme zakrýt a uchovat si tak mladistvý vzhled. Jaké jsou vlastně příčiny šedivění vlasů a jaké nejúčinnější metody k překrytí šedivých vlasů existují?

Šedivění vlasů je přirozeným procesem a označuje se sice jako projev stárnutí, stejně jako tvorba vrásek nebo ztráta pevnosti kůže, ale neznamená to, že by existovala věková hranice, kdy se nám začnou objevovat první šedivé vlasy.


Ženy i muži stárnou v různém věku, někteří již kolem třicítky, jiní si užívají své barvy, než objeví první šediny až třeba do padesáti. Obecně platí, že muži začínají šedivět dříve než ženy, a to zhruba o 5 let.


Příčinou výskytu šedivých vlasů je postupná ztráta barevného pigmentu, nacházejícího se ve vlasové kúře, tzv. melaninu. S postupem věku se jeho tvorba snižuje, a tím, že je pouze jeho malé množství rozmístěno po celé délce vlasu, získá vlas šedivou barvu.


Rychlost ztráty melaninu je dána geneticky a nemůžeme ji nějak předejít, avšak negativní vlivy jako je kouření nebo stres mohou šedivění vlasů urychlit.


Naštěstí dnes existuje celá řada způsobů, jak šediny překrýt, od sprejů pro expresní zakrytí šedých odrostů až k permanentním barvám na vlasy. Pokud se šedin nebojíte, můžete jejich barvu dokonce podpořit speciálními šedými přelivy a udělat si z nich přednost.


Nejúčinnějším způsobem k překrytí šedivých vlasů jsou permanentní barvy na vlasy s dlouhotrvající výdrží a extra krycími schopnostmi. Právě takové vlastnosti mají i nové barvy na vlasy Color Naturals Creme Ultra Cover od Garnier, dostupné ve třech nejběžnějších odstínech – blond, tmavá blond a hnědá. Kromě silného krytí a syté barvy mají také speciální technologii proti nechtěným oranžovým odleskům. Jejich závěrečná péče navíc obsahuje dvakrát více vyživujících olejů pro dokonalý výsledek vašeho domácího barvení.


  10:55,  aktualizováno  26. března 2019 10:12