Vyzkoumejte, jak jsou pro vás zdravé škodliviny, a zpestřete svůj jídelníček!

Nové výzkumy ukazují, že spousty potravin, o nichž se domníváte, že škodí, vám mohou zlepšit zdraví. Čtěte, jak užitečně mlsat.Kofein


Před sportem se můžete nastartovat šálkem silné kávy. Kofein je stimulant, který umí vybičovat metabolismus k nejvyšším výkonům. Nabudí vás divokou chutí si naplno zacvičit a pomůže spálit kalorie. Na oplátku musíte tělo zalít dvěma litry vody.

Ano: Dopujte se černou kávou (jedna kalorie), ale nanejvýš dvakrát denně. Poslední doušek si dopřávejte čtyři hodiny před spaním.

Ne: Vyhýbejte se „načechraným“ druhům kávy, obohaceným o tučné mléko nebo sladké sirupy. Například mokačíno obsahuje 57 kalorií a kapučíno jich má 52.Tuk


Tohle slovo není sup vznášející se nad vaší dietou; je nezbytný pro růst a stavbu buněk. Zapomeňte na bláznivou myšlenku vyzmizíkovat všechen tuk ze svého jídelníčku. Držte se otřepaného pravidla: všeho s mírou. Experti přes výživu zjistili, že zdravé tuky do sebe můžete dostat nejen z ořechů, olivového oleje a ryb. Dopídili se i blahodárného účinku hovězího a jehněčího tuku, který snižuje riziko rakoviny a srdečních chorob.

Ano: Olivový olej na všechny způsoby.

Ne: Zbytečně se tuku nebojte, protože diktát dietologů zní: „To, kvůli čemu přibíráte na váze, je cukr, ne tuk.“