Pár koktejlů, zmrzlina, příjemné odpolední povalování u bazénu, večerní barbecue a jejda...

Standardní scénař ženy, která řeší svoji váhu, vypadá každý rok podobně. V zimě se ledacos schová, takže snahy o zhubnutí nebývají tak urputné. Ty přijdou teprve s?prvním jarním sluncem. Jedete na detox víkend. Začnete chodit na tak dlouho odkládaný kurz jógy. Jíte rýži, sushi, zeleninu a tmavý chléb. Suchý. Žádné máslíčko! Venku kvetou šeříky, tak se každý večer proběhnete parkem. Kila letí dolů. Energie a nálada nahoru. Cítíte se báječně. Přichází léto.


Kupujete si úžasné fialkové mrňavé bikiny. A proč ne, když máte tak pěknou postavu? Léto je v plném proudu. Vyrazíte k moři. Lenošíte na pláži, koktejlbar si večer co večer také nenecháte ujít. Povalujete se v chilloutovém sofa, koukáte na noční moře a brčkem srkáte drink s deštníčkem a třešinkou. A ty místní specialitky, těm se nedá odolat! Pak couráte líně městem. K tomu patří zmrzka. Je hic. Tak dvojitá... V Čechách je to také fajn. Jedete na chalupu. Tetiččiny kynuté borůvkové knedlíky jsou dokonalé. A koláče taky umí. Zabalí vám je i domů. Dáte si je zítra k snídani. Nejde odmítnout. Ještě by se urazila. Pravidelně pořádáte barbecue na zahradě, s přáteli je vždycky dobře. Vychlazené pivečko bodne. Ve městě byste do hospody asi nešla, ale takhle v létě – to je něco jiného. Pohoda...


Když léto vrcholí, oblékáte si jednoho dne zase ty fialkové minibikiny, do kterých jste na jaře tak pěkně shodila. Nějak se asi srazily..., ale vždyť se nepraly v horké vodě..., spíš ten zadek je, zdá se, nějaký větší. A břicho má letní pneumatiky. Kupujete nenápadné plavky v celku a chodíte okolo bazénu zahalená do sarongu. Jak se to stalo? Že byste podcenila letní dietní nástrahy?


  6:00,  aktualizováno  25. března 2019 21:32