Se svým barevným typem byste měla sladit nejen barvu oblečení, ale řiďte se jím také, když experimentujete s novou barvou vlasů.

O tom, jaký odstín kadeří vám bude slušet, totiž rozhoduje i tón pleti. Stejný odstín hřívy může vaši kamarádku rozzářit, zatímco vy budete v téhle barvě působit unaveně a mdle.Jak svůj typ zjistíte?


Sepněte si vlasy z čela, odličte make-up a postavte se se zrcátkem na denní světlo. Postupně si k tváři přikládejte látky studených a teplých barev a sledujte, která vás rozjasní a zjemní vám obličejové rysy.


Teplé barvy jako meruňková, červená či žlutozelená sluší podzimnímu a jarnímu typu, studené barvy (růžová, námořní modrá či fialová) zase letnímu a zimnímu. Pokud máte pleť průsvitnou s růžovým podtónem a často se červenáte, jste jarní typ a nejlíp vám budou slušet zlatavé a medové přelivy. Vlasy ale raději neztmavujte. Když máte spíš světlou citlivou pleť a nevýraznou (třeba šedomodrou) barvu očí, patříte k letnímu typu, kterému nejvíc sluší při barvení chladné tlumené tóny – ani moc světlé, ani hodně syté a tmavé.


Podzimní typ se vyznačuje zlatou barvou pokožky a pihami, ale přirozenou barvu hřívy by raději neměl měnit o víc než jeden tón. Nejlépe vám budou slušet odstíny s nádechem červené.


Zimní typ mívá buď  tváře jako Sněhurka, nebo naopak sytou olivovou pleť a nejvíc se k němu hodí tmavohnědé přelivy. Raději ale zapomeňte na hnědou se zlatým leskem nebo dokonce na blond!

  10:00,  aktualizováno  25. března 2019 17:15