Pošlete tyto suroviny pryč ze svého talíře a vaše hubnutí půjde mnohem lépe a rychleji!


Pečivo


Už jste milionkrát slyšeli, že bílé pečivo je tabu. Je to kvůli tomu, že vám rychle zvýší hladinu inzulinu, čímž klesne hladina cukru v krvi a ta se projevuje pocitem hladu.

Tip: nahraďte bílé pečivo celozrnnými výrobky a to za maximálně dva krajíce za den.Snídaně


Cereální tyčinky, různé lupínky či sladké kuličky? Sacharidová nálož vám způsobí kolísání hladiny cukru v krvi a chuť na na sladké vás bude provázet celý den.

Tip: dejte si k snídani obyčejnou ovesnou kaši nebo si vločky povařte ve vodě a oslaďte ovocem.Nápoje


Džusy napáchají více škody než užitku. Ovocné džusy sice hlásají, že obsahují 100% podíl ovoce, ale není tomu tak. Obsahují velké množství cukru a žádnou vlákninu z dužiny ovoce.

Tip: chvíli zapomeňte na ovocné šťávy a vsaďte na zeleninové, ovoce chroupejte čerstvéAlkohol


Při pití alkoholu snáze podlehneme pokušení. Takže ke skleničce vína uzobáváme oříšky, brambůrky a další dobrůtky. Když máme kocovinu, chceme se spravit nečím vydatným a to naší figuře rozhodně neprospívá.

Tip: začátek hubnutí je nejdůležitější, zkuste proto vsadit na slabý střikFastfood


I mezi rychlým občerstvením se dá vybírat. Nemusíte si dávat burger a hranolky, ale můžete si dát salát. Pokud neodoláte pokušení, raději se takovým podnikům vyhněte obloukem.Maskovaný nepřítel


Glutaman sodný - najdete jej v instatních polévkách, omáčkách, uzeninách, čínských pokrmech, dochucovadlech do polévky či omáčky… trojnásobně zvyšuje riziko obezity, protože zvyšuje chuť k jídlu.

Tip: vynechte instatní pokrmy a kořeňte raději bylinkami.


  6:00,  aktualizováno  25. března 2019 20:52