Konečně dieta, která se zaměřuje na to, co můžete jíst, a ne na to, co nesmíte! A navíc vám zajistí krásné svaly takřka bez námahy.

Na jakých pravidlech je tato Američany tolik oblíbená dieta postavená? Hlavní myšlenkou je, abyste do svého jídelníčku zařadila dvanáct „super potravin“, které uspokojí veškeré požadavky vašeho těla na výživné látky, vitaminy i minerály. Každé jídlo, které budete jíst, by tak mělo být složeno alespoň ze dvou vhodných potravin z této „dvanáctky“. Pomocí těchto předepsaných surovin můžete uvařit stovky jídel, stačí jen troška fantazie, takže fádnost a nepestrost vašemu jídelníčku rozhodně nehrozí.


Prokázáno na mužích

Tato dieta byla ale kupodivu zpočátku ryze mužskou záležitostí. Její zakladatel David Zinczenko ji totiž původně navrhl pro muže. A dieta zaznamenala obrovský úspěch nejen u pánů, ale i u jejich manželek. David se proto rozhodl upravit její pravidla tak, aby byla stoprocentně účinná i pro něžné pohlaví. Ve zkratce je ABS dieta šestitýdenní dietní plán, jehož základním principem je zařadit do své každodenní stravy dvanáct potravin, jejichž výjimečnost je i vědecky dokázaná. Díky nim totiž můžete během této doby shodit až 10 kg a ještě se vám navíc vyrýsují svaly. Většina těchto potravin je součástí našeho běžného jídelníčku, ale ve spojení s ABS programem se z nich stanou „super potraviny“, díky kterým začnete hubnout.


Jako první se přebytečného tuku zbaví bříško, které u většiny ostatních diet zůstává beze změn. Ostatně jméno ABS dieta je odvozeno od názvu abdominálních svalů, které díky této dietě budou krásně viditelné. Je jen na vás, kolik času strávíte nad přípravou svého jídla, David ale doporučuje, abyste si vždy večer sestavila plán, kdy a co budete další den jíst. Dalším důležitým pravidlem je jíst šestkrát denně, tři hlavní jídla a tři svačiny, které byste si měla dát mezi hlavními jídly. Jíst byste tak měla zhruba po dvou hodinách. Pravidelné stravování je totiž klíčem ke krásné postavě, Zinczenko nazývá tuto svoji filozofii „energetickou rovnováhou“, která vychází ze studií americké státní univerzity v Georgii. Její výzkum prokázal, že nejlepším způsobem, jak redukovat nadbytečný tuk, je vypracovat si svaly, které vaše tělo potřebuje k tomu, aby spalovalo kalorie, které mu budete pravidelně dodávat. Je to tedy jednoduchá rovnice – čím více svalové hmoty máte, tím více vaše tělo pracuje.


  15:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:35