Sychravé počasí může mít vliv na vaše ruce. Zkuste jim dodat vláhu a energii.


Uklidnění


Vaše ruce jsou vysušené a pokožka podrážděná? Důležitým krokem je uklidnění. Vyzkoušejte olejovou koupel s meduňkou, která pokožku zklidní a olej jim dodá hydrataci.

Ingredience: olivový olej, meduňka, voda, citron

Postup: Teplou vodu nalijte do misky, přidejte 2 lžíce oleje, šťávu z jednoho citronu a pár lístků čerstvé meduňky. Do koupele ponořte ruce na 15 minut.Relaxace


Po namáhavé práci si potřebují vaše ruce zaslouží odpočinek. Bylinková koupel se zaslouží o to, že pokožka bude odpočatá a jemná.

Ingredience: Směs bylinek - kopřiva, heřmánek, levandule a vodu.

Postup: Bylinky omyjte a nasekejte na malé kousky a zalijte vroucí vodou. Směs nechte louhovat jako čaj. Po vychladnutí ponořte ruce do lázně a relaxujte alespoň 15 minut. Po koupeli si ruce namažte hydratačním krémem.Výživa


Vaše pokožka je neustále popraskaná a suchá: Potřebuje hydratovat. Tuto koupel si připravujte pravidelně během podzimu i zimy.

Ingredience: kokosový olej, mléko, med

Postup: Litr mléka mírně zahřejte v hrnci, přidejte 2 lžíce medu a 1 lžíci kokosového oleje. Tekutinu důkladně promíchejte, aby se suroviny spojily. Do vlažné koupele ponořte ruce na 20 minut. Vaše pokožka bude jemná, vláčná a krásně voňavá.


  11:00,  aktualizováno  25. března 2019 20:57