Život ve městě je zrychlený, hektický a náročný. I pro naši pleť. Jak si ji zachovat stále krásnou a zářivou?

Chraňte ji


Kůže potřebuje ochranu - před dehydratací, která hrozí v klimatizovaných místnostech a v autě. Když pak pobíháte celý den z chladu do tepla, pleť trpí. Denní péče by proto měla být hydratační, ale měla by obsahovat také antioxidanty - například vitamíny a výtažky z ovoce, které zabraňují předčasnému stárnutí. Krém by měl obsahovat také UV filtr, protože i ve městě svítí slunce a pleť poškozuje.

Zkuste „druhou kůži“


Město je plné smogu a prachu, které se na pleti usazují. Není proto špatné vytvořit na krému další ochrannou bariéru - pomůže vám k tomu make-up, který zajistí, že se tyto nečistoty přímo k pleti nedostanou. Navíc make-upy také obsahují ochranný faktor, takže pokud ho váš denní krém nemá, make-up se o to postará. Pozor ale - neznamená to, že byste make-up měla používat místo  opalovacího krému! Pokud budete dlouho na slunci, vždy použijte i ten.

Dobře čistěte


Pokud žijete ve městě, je opravdu velmi důležité několikakrokové čištění: nejprve odstraňte ty největší nečistoty a make-up micelární vodou. Pak použijte čistící mléko nebo pěnivý gel a nakonec dočistěte do hloubky pleťovým tonikem. Tonikum stáhne i póry a lépe připraví pleť na nanesení noční péče - séra a nočního krému.

  8:00,  aktualizováno  26. března 2019 11:28