Krk a dekolt jsou partiemi, které na vás prozradí věk kolikrát s ještě větší přesností, než to svede obličej. Ani na tyto oblasti byste proto neměla při své každodenní péči o pleť zapomínat. Jaká kosmetika a ošetření vám přičarují dekolt bez vrásek?+

Pokožka v oblasti dekoltu je velmi jemná a citlivá, proto pokud ji nemáte ve zvyku pravidelně ošetřovat pleťovým krémem či sérem, bude vysušená a snadno se na ní začnou vytvářet vrásky. Podélné linky i hlubší rýhy si v této partii hravě vykoledujete také kvůli spaní na boku. Kůže bude po ránu zkrabatělá, vrásky na ní budou znát. Pakliže to zvládnete, zkuste proto spát spíše na zádech, anebo si pořiďte speciální náplasti do dekoltu, které vám kůži i během spánku udrží napnutou.

Spásná kosmetika


Dostatečnou hydrataci a výživu zajistíte pleti v oblasti dekoltu především vhodnou kosmetikou. Na kůži v dekoltu můžete používat stejný odličovací přípravek jako na obličej a s jeho pomocí zbavovat pleť veškerých nečistot nejlépe dvakrát denně, ráno a večer. Hned potom také aplikujte na pleť krku a dekoltu denní nebo noční krém, případně sérum určené k péči přímo o tuto partii. Složení pleťových sér bývá různé. Záleží na tom, na jaký problém se chcete zaměřit. Nabízejí se vrásky, pigmentové skvrny, dehydratace…

„V sérech určených k hydrataci pleti bývá hlavní složkou kyselina hyaluronová, v těch omlazujících zase nechybí vitamin A a jeho deriváty – Retinol, Retin apod. Séra bohatá na vitamin C pak mívají bělící a rozjasňující účinky a séra s vitaminem E pomáhají suché a svědivé pleti, která potřebuje především dobře zregenerovat a zhydratovat,“ popisuje korektivní dermatoložka Katarína Třísková z MEDICOM Clinic. Podle ní můžete svůj dekolt doma pravidelně osvěžovat také termální vodou ve spreji nebo speciální hydratační mlhou a přibližně jednou týdně se vám vyplatí tuto partii hýčkat i jemným peelingem s ovocnými kyselinami.

Pozor na slunce


Vyrážíte-li do hor nebo na exotickou dovolenou, kde slunečním paprskům zaručeně neuniknete, nezapomeňte ani na používání ochranných přípravků s vysokým faktorem. „I pokud máte dobrý pigment nebo už máte takzvaně základ, volila bych nejméně SPF 30. Raději ale všem doporučuji SPF 50 nebo SPF 50+. K nejčastějším příčinám, proč kůže v oblasti dekoltu stárne, anebo se na ní objevují pigmentové skvrny, totiž patří právě nedostatečná ochrana pokožky přes škodlivým UV zářením,“ vysvětluje dále dermatoložka.

V rukou odborníka


Přibližně jednou za půl roku můžete pleti v dekoltu dopřát i hloubkovou péči a vsadit na některé z esteticko-dermatologických ošetření. „V péči o dekolt se často uplatňuje chemický peeling, v případě pigmentových skrvn pak ošetření intenzivním pulzním světlem. Pro omlazení je zase skvělá například radiofrekvence nebo mezoterapie, která pleť v dekoltu hloubkově zhydratuje kyselinou hyaluronovou a dalšími cennými látkami,“ přidává své tipy na závěr Katarína Třísková.

  17:00,  aktualizováno  25. března 2019 15:59