Zůstala vám na kůži po letním slunění nepěkná pigmentace? Zabojujte proti ní chemickým peelingem, intenzivním pulsním světlem nebo kombinací těchto dvou ošetření. Neprohloupíte!

Pokud jste svou tvář v průběhu letních prázdnin s chutí vystavovala slunci a pokožku nedostatečně chránila před sluncem, mohly se vám na ní objevit pigmentové skvrny. S pigmentací se můžete setkat především na čele, nad kořenem nosu a tvářích, v oblasti kolem očí, nad horním rtem, v dekoltu nebo na hřbetech rukou – tzn. v místech, které jsou slunci i vám nejvíce „na očích“. Jakou metodou tzv. melasma ošetřit a dát jim co nejdřív sbohem?Chemický peeling sjednotí tón pleti, projasní ji a zjemní


Pigmentové skvrny, které jsou pouze na povrchu kůže, by vám během podzimu a zimy pravděpodobně probledly i samy, ale než čekat, můžete proti nim zabojovat třeba pomocí chemického peelingu. „Při proceduře vám štetečkem naneseme na pleť speciální peelingovou směs bohatou na účinné hydrokyseliny, které vaši tvář barevně sjednotí, zjemní a zároveň projasní,“ popisuje průběh ošetření MUDr. Katarína Třísková, korektivní dermatoložka z MEDICOM Clinic.
Intenzivní pulsní světlo vás zároveň omladí


K odstranění pigmentací ve středních a hlubších vrstvách kůže se už ovšem vyplatí zvolit ošetření intenzivním pulsním světlem. „IPL rozstřelí pigment, který se do týdne odloupne. Pulsní světlo ale zároveň prohřívá kolagenní vlákna v horní části dermis. Poškozená vlákna se proto smrští, nastartuje se jejich obnova. Tímto ošetřením tedy zároveň dochází k omlazení pleti – tzv. rejuvenaci,“ vysvětluje dále dermatoložka. Podle ní můžete na pigmentaci nakonec vyzkoušet také ošetření Bired peel. „Jedná se o metodu, která obě výše zmíněné ošetření pleti chytře kombinuje,“ dodává odbornice.