Krásné zdravé zuby jsou základem bezchybného úsměvu. Jestliže chcete mít vy ten správný look, pak se v žádném případě neobejdete bez kvalitní péče o ústní dutinu.

Pravda je bohužel taková, že si mnozí lidé nedávají pozor a často si zuby nečistí, anebo čištění zkracují a snižují jeho intenzitu a účinnost. Spousta z nás si také myslí, že péče o chrup pojímá právě pouze čištění zubů dvakrát za den. Naopak, čištění chrupu je pouhým základem komplexní péče o něj! Patříte také mezi tuto masu zastávající tento jednoduchý a mylný názor? Pak jste na správném místě, v následujících řádcích se totiž soustředíme na to, jak by se mělo v komplexnějším pojetí o zuby a ústní dutinu pečovat.

Správná mechanika čištění zubů


V první řadě se vyplatí zeptat se svého dentisty, jakým způsobem zuby čistit. Optimální jsou krouživé pohyby, jimiž se dostanete ke každému jednotlivému zubu. Na trhu se nacházejí také speciální elektrické zubní kartáčky, jež jsou schopné dokonale rotovat a postarat se o zuby mnohem rychleji a efektivněji. Vy přitom vynaložíte menší množství síly a koncentrace. Zapomeňte určitě na rychlé čištění jednoduchými pohyby na stranu. Je neúčinné a vysoce neefektivní.

Pravidelné návštěvy stomatologa samozřejmostí


Někteří lidé, kteří nenavštěvují pravidelně zubního lékaře, mohou mít výstavní chrup. Vše je ale dáno genetikou a také náhodou, že se jim zuby nekazí a netrpí parodontózou. K zubnímu lékaři by se mělo chodit na preventivní prohlídky dvakrát za rok. Jestliže se samozřejmě vyskytne vážnější problém, je nezbytná neodkladná návštěva specialisty. Co se týká samotného začátku chození k zubnímu lékaři, děti by jej měly navštěvovat již od věku, kdy se jim objeví první zuby. Jde tedy o předškolní a raně školní věk.

Hromada mezizubních kartáčků


Zbytky jídel, které se drží v chrupu každého z nás, mnohdy nelze jen tak jednoduše odstranit. Především v místech mezizubních prostor je plaku nadmíru. I proto nestačí pouze vzít po jídle párátko a dostat mechanicky ven ty největší zbytky. Naopak! Doma byste měli mít po ruce spousty mezizubních kartáčků několika velikostí, se kterými si mezizubní prostory po každém jídle projedete a budete mít jistotu absence tvorby plaku a nepříjemných bakterií, jež mohou stát za vznikem zubního kazu nebo parodontózy či jiných nepříjemností.

Dentální hygiena je nezbytná


Říká vám něco pojem zubní hygiena? Pokud ne, pak si rychle zjistěte, kde odborníka v podobě zubního hygienisty nebo hygienistky seženete. Právě specialista vám doporučí, jaké přípravky a nástroje byste měli používat. Samozřejmě dokáže také zuby kosmeticky upravovat, což také není od věci. V první řadě se ale společně zaměříte na techniky čištění chrupu, jež budete následně dokonale ovládat. Zuby už na pohled budou po aplikaci různých metod vypadat mnohem zdravěji. Zmizí nepříjemné pigmentové skvrny, jež část hyzdí povrch především předních zubů. Mohou za to hlavně káva a čaj. Tyto horké nápoje dokážou s povrchem zubu v negativním slova smyslu doslova divy.

Vyplatí se domácí bělení


Ano, ale jen za určitých okolností. Tou první musí být samozřejmě aplikace té správné metody bělení zubů. Jestliže sáhnete po prvním prostředků, který najdete na internetu, s největší pravděpodobností se potážete s ne příliš uspokojivých výsledkem. Optimální volbou je porada se specialistou. První bělení by dokonce mohl přímo aplikovat tento zkušený člověk. Doma se nejčastěji využívá služeb bělícího pera a pudru. Optimální jsou prostředky s minimálním obsahem peroxidu vodíku. Na trhu je jich poměrně hodně a určitě se dají vybrat vysoce kvalitní. Zajímavé slevy i na tento sortiment najdete na Buykers.com

  8:35,  aktualizováno  25. března 2019 17:53