Byla jste celý den na přímém slunci, ale nejste spálená? Skvěle! Zásady opalování zvládáte. I přesto byste ale následně měla dodat pokožce potřebnou péči. Podívejte se, co vše je potřeba namáhané ochranné vrstvě těla dodat. Jen krém a mléko nestačí.

Tvář, krk a dekolt

Vrchní části těla jsou slunci nejčastěji vystavené. Je nutné o ně každý den důkladně pečovat. V letních dnech, kdy na pokožku míří silné UVA a UVB záření, se zaměřte především na dostatečnou hydrataci a regeneraci. V základní kosmetické výbavě by nemělo chybět sérum či pleťové kapsle. Ty i v malém množství zaručují vysoký přísun aktivních složek pro boj s vráskami a obnovu přirozené hydratace. Sérum, stejně jako kapsle, jsou základním pilířem denní i večerní péče. Nanáší se pod krém. Zajišťují, že se do kůže dostane maximum pěstících látek z dalších pečujících produktů.

Eucerin

Ač se neustále doporučuje používat mléka po opalování, tvář, krk a dekolt si zaslouží něco více. Používejte lehké, leč vysoce účinné fluidy. Vyzkoušet můžete také přírodní oleje, které jsou v tomto směru báječné. Zaručují silné antioxidační a antiaging hýčkaní. Jsou mimo jiné intenzivně hydratační a regenerační. Můžete je aplikovat rovnou na pleť, případně přidat pár kapek do oblíbené krému a zvýšit tak jeho účinek.

80% vrásek je způsobeno UVA zářením

PURITY VISION RAW Arganový olej bio, 249 Kč

Neopomíjejte ani častější aplikaci pleťových masek. Sluncem namáhané pokožce nejlépe poslouží obyčejná salátová okurka. Stačí ji nastrouhat, přidat lžičku bílého jogurtu a horní část těla směsí potřít. Nechte působit alespoň 15 minut. Po smytí rázem ucítíte a uvidíte její vzpruhu.

Kosmetický tip: Mějte během dne po ruce termální mlhy, hydratační ubrousky, atd. Kdykoliv, kdy se budete cítit nekomfortně, je stačí použít. Dočkáte se příjemného osvěžení, pleť dostane toužebnou porci vláhy.

Face Mist - Sprej na obličej, 207 Kč

Tělo

Samozřejmostí by se měla stát speciálně navržená mléka po opalování. Díky vyživujícím složkám dodáte pokožce potřebnou vzpruhu, navíc tak prodlužujete nově získané opálení. Po ruce byste měla mít i další výrobek. Je už na vás, jestli zvolíte lehké nadýchané máslo, nebo multifunkční kokosový olej. Po koupeli prvně naneste tělové mléko po opalování, před spaním si dopřejte další hydratační vrstvu za pomoci výše zmíněných produktů.

100% Přírodní máslo po opalování s mrkvovým extraktem, Vivaco.cz, 249 Kč

V létě, kdy je pokožka namáhaná se mažte každý den. Ideálně ráno i večer. Jen tak předejte urychlenému stárnutí kůže a tvorbě vrásek.

UVA paprsky mají na svědomí dlouhodobé poškození, například stárnutí pokožky. 

UVB paprsky způsobují spálení pokožky a mohou také vést k dalším zdravotním problémům v pozdějším věku ‐ mají vysokou energetickou hladinu a po proniknutí do pokožky mohou poškodit buněčnou DNA. 

Témata: mléko