Olivový olej je nepostradatelnou surovinou středomořské kuchyně. Stále více se jeho vlastností využívá také v kosmetickém průmyslu, ať už v péči o pleť, vlasy či tělo. Přečtěte si, jak se tato zázračná tekutina získává a jak ji použít ve vaší koupelně.

Jak vzniká olivový olej?


Olivový olej je hustá tekutina zeleno-zlaté barvy, získávaná z oliv, plodů různých druhů olivovníku. Celý proces získávání oleje začíná u česání oliv, které jsou poté omyty, očištěny a zbaveny pecky. Dále se z oliv vytváří pasta, ze které je lisováním, případně jinými postupy, získáván cenný olej. Nejvíce se olivový olej vyrábí ve Španělsku, Itálii, Řecku nebo Tunisku, ale v průběhu let si získal nenahraditelné místo také v našich kuchyních.

Z kuchyně do koupelny


Díky obsahu přírodních látek, jako jsou mastné kyseliny, vitamin E, fosfor, hořčík nebo vápník, si skvělých vlastností olivového oleje můžeme užívat nejen v kuchyni, ale také v koupelně. Olej z oliv můžete použít k odlíčení odolného make-upu, jelikož pleť ani oči nedráždí, ale díky olejové konzistenci líčení na tváři snadno rozpouští. Dále je skvělý pro vaše vlasy, které jsou po použití krásně lesklé a zdravě vypadající. Ocení ho obzvláště suché a poškozené kadeře, které potřebují dodat vitalitu a vitaminy. Olivový olej je také skvělým řešením, pokud se snažíte zbavit suchých kůžiček a záděr kolem nehtů.

Účinky olivového oleje na suché a poškozené vlasy můžete na vlastní kůži poznat díky nové vlasové péči Botanic Therapy Olive Mythique od Garnier. Nejen, že po použití produktů z této řady vlasy krásně voní, navíc se snadno rozčesávají a jsou vyživené.

  15:09,  aktualizováno  26. března 2019 11:49