Odhalili jsme, čím se hýčkají ženy v jiných zemích. Omrkněte ty nejlepší návyky!

Finsko

Místní se už po staletí rochní každou volnou chvíli ve vyhřátých saunách, které mají dokonce i v parlamentu! Horkým vzduchem vyhánějí Finky z ucpaných pórů nečistoty, takže je netrápí akné. Při saunování navíc krmí svou kůži porcí kyslíku, jenž zpomaluje její stárnutí. Horko také dobře startuje spalování tuků a rozhání celulitidu!

Zkuste to jako ony: Namísto do kavárny vyrazte alespoň jednou týdně poklábosit s kamarádkou do sauny. Krevní oběh ještě víc rozproudíte, když přiberete také masírovací kartáč a budete jím přejíždět přes místa ohrožená celulitidou.


Švédsko

Svou porcelánovou pleť si Švédky hýčkají mlsáním marmelády ze švédských brusinek. Červené bobule je totiž během dlouhé zimy skvěle zásobují vitaminem C, který kůži rozjasňuje zevnitř i zvenčí. Švédky si z brusinek vyrábějí i pleťové masky.

Zkuste to jako ony: Jasnou kůži vám vyčarují i domácí plody s vysokým obsahem „céčka“. Mlsejte třeba borůvky nebo jahody. Jednou týdně je zamíchejte do jogurtu a vyrobte si rozjasňující masku.


Indonésie

Obyvatelky prosluněné Indonésie prahnou po kůži bílé jako křída! Ráno dokonce vstávají dřív než jejich drazí a tráví hodinu nanášením nejrůznějších bělicích přípravků a líčidel, aby muže hned po ránu vzrušovaly vizáží sexy sněhurky. Dopřávají si také tradiční bělicí a zvláčňující peeling Lulur původem z Jávy, jehož základ tvoří kaše ze speciálního druhu zázvoru, jasmínového oleje a santalového dřeva.

Zkuste to jako ony: Pokud také neholdujete bronzové kůži, chraňte se před každým vyběhnutím na sluníčko opalovacím krémem s faktorem SPF 50+. Domácí obdobu Luluru vyrobíte smícháním krystalového cukru, nastrouhaného zázvoru a jogurtu.


  6:10,  aktualizováno  31. března 2019 13:39