Jste unavení, bolí vás hlava, záda, nedaří se vám hubnout, trápí vás alergie, špatná pleť, vlasy i nálada? Očistěte svoje tělo od škodlivých látek a uleví se vám. Víme, jak na to...

Náš organismus je každý den zatěžován škodlivými látkami, takzvanými toxiny. Ty se do našeho těla mohou dostat hned několika způsoby. Jednak špatným jídlem (především chemickými látkami v potravinách), ale třeba také léky, škodlivinami, které vdechneme (smog, cigaretový dým), kůží (pozor také na krémy, šampony...) i stresem (při psychické nepohodě tělo toxiny samo vyplavuje). To, že je náš organismus zatížen škodlivinami, se projevuje velkou řádkou potíží.


Toxiny mohou být příčinou například častého nachlazení, vaginálních mykóz, kožních i trávicích potíží, migrén, bolestí zad, kloubů, alergií, únavy, nespavosti, depresí, celulitidy či tloušťky. (Tak už víte, proč nehubnete, nebo taky naopak nepříbíráte?) Přestože by naše tělo mělo být na podobné věci připraveno, protože je ‚moudré‘ a má v sobě systém detoxikačních orgánů, ty bohužel v moderní době už příliš nestíhají. Poradíme vám, jak své tělo očistit a jak pomoci jednotlivým detoxikačním orgánům v jejich práci.


Čtěte také: 4 detoxikační ingredience do vodyDetoxikační desatero


1. Vyhněte se nebezpečným ‚éčkám‘ – jak v potravě, tak i třeba v krémech, sprchových gelech a šamponech.

2. Omezte živočišné tuky.

3. Přestaňte kouřit a pohybovat se v zakouřených místnostech.

4. Choďte častěji do přírody, buďte na čerstvém vzduchu.

5. Omezte alkohol.

6. Jezte více zeleniny, obilovin, luštěnin (ideálně doma pěstovaných – od farmářů či bio).

7. Dodržujte pitný režim.

8. Pijte (s mírou) bylinkové čaje (heřmánek, kopřiva, lípa…).

9. Snižte příjem cukru.

10. Vyhýbejte se stresu – pomozte si meditací, cvičením...


  9:00,  aktualizováno  25. března 2019 18:23