Chodit spát s neomytým obličejem je prohřešek číslo jedna proti krásné a zdravé pokožce. Dáváte tak totiž zelenou pupínkům, zaneseným a zvětšeným pórům. Poradíme vám, jak pleť zbavíte špíny, i když nemáte zrovna času nazbyt.

...30 vteřin


Když chvátáte, zbavte se malování odličovacími ubrousky. Tuhle variantu ale volte tak jednou či dvakrát do týdne. Pokud totiž barvivo z líčení špatně odstraníte, mohlo by se usadit v pórech a roztahovat je. Použijte jeden ubrousek zvlášť na oči a druhý na zbytek obličeje.

...2 minuty


Před důkladnou očistou setřete nejprve make-up ubrouskem, aby nebránil v rozpouštění špíny a mazu, pak použijte elektrického pomocníka a drhněte pleť zhruba minutu. Vibrace totiž uvolní usazeniny snadněji než úporná ruční práce.

...5 minut


Podaří-li se vám získat každý večer pár minut navíc, vaší tváři to jedině prospěje. Nejprve proveďte dva předchozí kroky, abyste odstranila prach a líčení. Pak dvakrát až třikrát do týdne přebruste pleť peelingem a každý den smočte linii vlasů a T-zónu tonizační vodou.

...15 minut


Jednou za týden (poté, co provedete předchozí tři kroky) rozmázněte na obličej detoxikační masku. Ta pleti zařídí zdravý a prozářený vzhled. Zkuste mazání s obsahem bahna a mořských řas či ovocných enzymů. Tyhle ingredience totiž umějí vytlačit z pórů maz a odloučit mrtvé buňky.

  12:00,  aktualizováno  25. března 2019 16:23