Kdo by na konci 13. století tušil, že se obyčejný knoflík jednou stane absolutním trendem. Právě tehdy se totiž objevily kulaté prvky s dírkami sloužící k odívání. Dnes už knoflíky neplni pouze praktickou funkci, staly se prvkem vysoce zdobným. Návrháři je hojně zahrnují na svá díla. Jsou totiž do nich blázni, stejně jako my.

Čím větší, a nápadnější knoflíky budou, tím lépe. V současné módě jsou totiž vůbec nejoblíbenějším zdobením. Módnímu kousku dodávají nezaměnitelný šmrnc devadesátek, kdy se propínací šaty, overaly a trička těšily nesmírné popularitě. K vidění jsou však i moderní kousky, například saka v pánském provedení, nebo plátěné kalhoty s vysokým pasem.

Z kolekce: Stradivarius

Jaké jsou trendy?

Velmi nápadité je designové provedení, kdy jsou knoflíky našité “šejdrem”. Dodají zajímavý glanc jinak fádnímu oděvu. Nejčastěji je obdobné zkrášlení k vidění na sukních a šatech. Ač jde o působivý detail, může nositelce uškodit. Opticky rozšíří postavu ve střední části, tedy v případě šatů. Proto se doporučuje ženám s křivkami přesýpacích hodin. Lichotit budou také chlapeckým tvarům, kterým chybí klasické ženské křivky. Jestli máte kila navíc, chcete dodat pár centimetrů do výšky, zvolte klasické svislé propínání.

1699 Kč

Když zvolíte jeden kousek s výraznými knoflíky, další už oblékat nemusíte. Naopak, dejte vyniknout jedinečnosti daného modelu. Jestli tápete, který svršek by byl v případě propínacích šatů ideální, pak to bude blejzr a kardigan. Vedle nešlápnete ani s džínovou bundičkou, kde jsou knoflíky méně nápadné.

Z kolekce: Mohito

V naší fotogalerii naleznete ty nejlepší propínací oděvy, nenechte si je ujít.

Témata: móda