Chcete být štíhlá a krásná? Pak musíte být v první řadě zdravá!

Droga jménem cukr

Jeho lahodná chuť je prudce návyková – čím více ho sníte, tím více ho chcete. Zbavit se závislosti nebude snadné, pět rychlých tipů vám ale může přeci jen trochu pomoci:


NAJDĚTE HO Prozkoumejte svůj jídelníček, odhalte zdroje cukru a rozhodněte se, které chcete úplně vyřadit a které jen omezit. Kromě koláčů, sušenek, čokoládových tyčinek a limonád se cukr nachází třeba i v ovocných džusech, cereáliích a kečupech.


POČÍTEJTE Přidaný cukr by měl tvořit nanejvýš 10% z celkového množství kilojoulů, které přes den přijmete. To je přibližně deset čajových lžiček cukru – stěží jeden čokoládový muffin.


PŘEKLÁDEJTE Cukr se na etiketách maskuje pod různými názvy. Glukózo-fruktózový sirup, maltóza, dextróza, to všechno je cukr.


VYMĚŇTE HO Naučte se nahradit rafinovaný cukr v jídelníčku přírodními variantami, jaké jsou obsaženy v ovoci a zelenině. Máte-li chuť na sladké, dejte si raději hrušku, jahody, hroznové víno nebo pomeranč.


ODHOĎTE BERLIČKY Umělá sladidla jsou mezi výživovými specialisty kontroverzní téma. Ať už jsou, či nejsou škodlivá, jedno je jisté – vaše chutě na mlsání nesníží, naopak. Jejich sladkost je tak intenzivní, že je mohou ještě několikanásobně povzbudit.Zasmějte se

Jestli poslední dobou nemáte příliš mnoho důvodů ke smíchu, je čas se po nějakých poohlédnout. Studie potvrzují, že smích snižuje množství stresových hormonů v těle a zlepšuje proudění krve. Bohužel, čím jsme starší, tím se také zhoršuje naše schopnost spontánně se rozesmát. Miminka a batolata se zasmějí až 300krát denně, zatímco my dospělí pouze 17krát. A leckdy ani to ne… Co takhle pustit si večer místo pochmurné detektivky nějakou komedii?


  6:00,  aktualizováno  25. března 2019 21:34