Přechod mezi ročními obdobími a dlouhé večery jsou nejvhodnější dobou k protřídění šatníku i botníku. Kromě toho, že často zjistíte, kolik nepotřebných věcí se vám podařilo nashromáždit, můžete také přijít naopak na to, že vám chybí ty správné boty na ples nebo do chumelenice.

Stejně jako šatník, by měl mít i váš botník několik základních „modelů“, které se dají skvěle kombinovat. Trendové záležitosti vám jistě udělají radost, ale větší investice do nich se obvykle nevyplácí, pokud už předem víte, že je další rok nevytáhnete. Naopak v případě „basic“ kousků, by měla kvalita předcházet kvantitu, protože při správné péči vám takovéto boty vydrží mnoho let. Co by tedy nemělo chybět v každém botníku?

Černé lodičky


Vzpomínáte na své první lodičky? Možná jste si musela půjčit nějaké od maminky, když jste šla poprvé do divadla nebo do tanečních. Teď už byste měla mít určitě alespoň jeden vlastní pár. Černé lodičky se hodí na nepřeberné množství příležitostí a každý outfit pozvednou na novou úroveň. Najít ty pravé může chvíli trvat, rozhodně se ale vyplatí pátrat.

Baleríny


Kvalitní kožené baleríny budou vždy kouskem, po kterém sáhnete ráda. Dávejte si však pozor právě na výběr prodyšného materiálu a dostatečně vysoké podrážky. Levné a ploché baleríny mohou při dlouhodobém nošení poškodit dokonce i vaše zdraví. Boty bez podpatku lichotí hlavně menším chodidlům, pokud máte vetší velikost, opticky vám nohu zkoriguje menší podpatek.‘

Polobotky


Oxfordky v pánském stylu drží pevnou pozici v našich botnících už mnoho let a má to svůj důvod. Hodí se k sukni i kalhotám a nemusíte se za ně stydět, ani když se náhodou ocitnete v „lepší společnosti“. Nejvíc je oceníte v mezisezóně, kdy si člověk nikdy není jistý, jestli po cestě z práce náhodou nezmokne.

  12:00,  aktualizováno  26. března 2019 13:55