Lámete si hlavu, proč přes veškerou snahu vaše váha neklesá? Možná něco děláte špatně.

Pokud chcete zhubnout, jezte nejpozději v 17 hodin.

Ne tak docela. Správněji – poslední jídlo byste měli sníst 4 hodiny před tím, než si jdete lehnout. V případě, že uléháte o půlnoci, nemusíte mít výčitky, pokud si dáte lehkou večeři v osm večer.


Zmrzlina linii neohrozí.

Ano, mražená pochoutka se sníženým obsahem tuku může být dobrou volbou. Ale vybírejte! Třeba kopeček čokoládové vydá za 1 200 kJ! Dejte přednost ovocným na bázi vody.


Negativní kalorie

Existuje teorie o potravinách obsahujících tzv. negativní kalorie. Trávením těchto potravin vydáte víc energie, než kolik v nich přijmete. Týká se to třeba řapíkatého celeru. Tato zelenina je sice dobrou volbou, ale aby se účinek negativních kalorií projevil, asi byste nesměli jíst nic jiného...


Stačí sportovat

Je pravda, že pohyb je zdravý. Pokud si ale myslíte, že dvě hodiny aerobiku týdně vám dovolují nezřízeně se cpát, jste na omylu. Fyzikální zákony neoblafnete – k hubnutí musí být příjem energie vždy nižší než její výdej.


Po přílohách se tloustne!

Ve snaze zhubnout si lidé často servírují například svíčkovou bez knedlíků nebo guláš bez chleba. Tím ale dosáhnou jediného – nevyvážené stravy. Pokud chcete snížit váhu, dejte si kompletní pokrm, ale v menší porci a na tučné omáčky úplně zapomeňte.


  6:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:40