Chcete zkrátit čas odličování na minimum a zároveň si být jistá, že svou pleť zbavíte všech nečistot? Vyzkoušejte micelární vodu.

Micelární voda je čirá tekutina obsahující aktivní částice, tzv. micely, díky kterým představuje ideální řešení pro snadné a zároveň důkladné odličování bez vysušování pleti. Micely si můžete představit jako uskupení několika molekul, které na sebe přirozeně vážou nejen make-up, ale také další nečistoty a přebytečný kožní maz.

Její použití je velmi časově nenáročné a zvládnete ho ve dvou základních krocích. Pokud si vyberete micelární vodu, která obsahuje olejovou složku, podporující její účinnost, nejprve ji důkladně protřepejte, aby se obě složky propojily a poté naneste přiměřené množství na vatový tamponek. Ten přiložte nejprve na oči, nechte pár vteřin působit a jemně otírejte, dokud nebudou úplně čistě. Na závěr stejným způsobem dočistěte pleť, nechte ji uschnout a naneste hydratační péči. Další výhodou micelární vody je, že se nemusí oplachovat, ani jinak otírat.

Micelární vodu pro každý typ pleti nabízí Garnier, „nejprodávanější značka micelárních vod na světě i u nás“*. Pro citlivou pleť je určena růžová varianta, která je stejně jako žlutá verze s olejem pro odstranění odolného make-upu, dostupná i v cestovní 100 ml verzi.Zelená micelární voda je určena pro smíšenou pleť, jelikož pomáhá regulovat přebytek kožního mazu bez vysušování pleti a micely účinně zachytávají všechny nečistoty jako magnet.Novinkou je potom modrá micelární voda s olejovou složkou, obohacená o výtažky z chrpy, která je určena pro tu nejcitlivější pleť i oči. Je vhodná mimo jiné i pro nositelky kontaktních čoček.*Panel distributorů Nielsen a IRI za období březen 2016 až únor 2017 na světě (v České republice za červen 2016 až říjen 2017) v kusech a hodnotě. Hodnocené byly všechny micelární vody na mass marketu, a to v 27 zemích, což odpovídá 72% celosvětového hrubého národního příjmu (Zdroj: IMF & World Wide Bank 2015).

 

  14:29,  aktualizováno  26. března 2019 11:04