Když trochu zapátráme, zjistíme, že vagina byla a je vystavena neuvěřitelným legendám :-D

Zubatá

Ozubené vaginy se objevují v legendách některých kultur Jižní Ameriky. Důvodem tohoto vyobrazení bylo nejspíš odradit muže od „lehkých“ žen.


Klitoris je špatný

Ženský klitoris je zdrojem „necudnosti“. Obzvláště, pokud měla žena klitoris větší. Také se věřilo, že pokud se klitoris ženě neodstraní, naroste jí penis. Existovala i pověra, která tvrdila, že pokud se dítě při porodu klitorisu dotkne, zemře.


Malá žena = úzká vagina

Tento mýtus je rozšířen i dnes. Je pravda, že malé a útlé ženy mají užší pánev, ale na velikost vaginy to nemá vliv. Jak víme, vagina je elastický orgán, který se dokáže přizpůsobit „velikosti“ partnera.


Tampon v břiše

Mnoho žen i dnes věří, že tampon se jim z vaginy může dostat do břicha. To je samozřejmě nesmysl. Pochva není nekonečně dlouhý orgán, jež končí v břiše. Jednoduše řečeno, tampon nemůže zabloudit nikde v těle. Pokud ztratíte šňůrku, udělejte dřep a zkuste jej prsty nahmatat. Je možné, že se může vzpříčit, ale při troše snažení jej dostanete ven. Pokud se vám to nepovede, navštivte lékaře, jinak vám hrozí infekce.


Víc sexu = širší vagina

Toto je podobné jako malá žena = úzká vagina. Frekvence sexu vaginu „nevytáhne“. Dokonce i po porodu se vrátí do původní podoby, jen to chvíli trvá.


  7:00,  aktualizováno  25. března 2019 20:45