O dietách jste četla tisíce stran, vyslechla od kamarádek zaručené rady, ale stále žádná není ideální.

Diety považujeme za omezující, ale i tak by na jejich konci měly čekat výsledky. Právě kvůli nic jsme ochotni zkoušet „psí kusy.“ Jíme zelí, kořeněná jídla, pijeme mléko, jíme melouny nebo mrkev… vše dokážeme držet několik dlouhých dní po sobě. Právě tyto radikální postupy nám diety vlastně znepříjemňují a dělají z nich postrach. Přitom stačí jednoduchý trik:


Trik zvaný láska

Nový výzkum prokázal, že úžasným pomocníkem při hubnutí je láska. Může to být láska od partnery, od kamarádů, rodiny… důležité je, aby vás podporovala. Přístup vašeho okolí je totiž velmi důležitý. Podpora a pozitivní zpětná vazba jsou ideální motivací.Výzkum probíhal mezi ženami, jejichž okolí mělo za úkol je pravidelně podporovat, chválit a dodávat sebevědomí. Po pěti měsících tyto ženy ubraly na váze výrazně více než ty, které podporu okolí neměly.


Okolí hraje roli

Možná se nejedná o žádný převrat v dietách, ale pokud budete se svým okolím sdílet své snahy a úspěchy, bude pro vás hubnutí snažší. Přijdete na návštěvu k rodičům a maminka vám nepřipravý řízek s bramborovým salátem, ale připraví jídlo podle vaší diety.


Pozitivní přístup nás samotných a našeho okolí může ovlivnit to, že večer budete spokojená a nebudete si chtít dát tabulku čokolády. 


  13:23,  aktualizováno  20:22