Musíte si umývat vlasy každý den, jinak nemůžete vyjít z domu? Možná děláte nějakou z těchto věcí, které zbytečně způsobují jejich maštění.

Špatně si umýváte vlasy


Že se na tom nic nedá nic zkazit? Chyba lávky. Špatně vymytý šampon nebo kondicionér způsobí, že vlasy budou těžké, vlasová pokožka podrážděná a bude produkovat ještě více mastnoty. Vymývat šampon i následnou péči byste měla dvakrát tak dlouho, jak dlouho si vlasy myjete. Nesmí na nich zůstat vůbec nic.

Máte špinavý kartáč


Jak právě teď vypadá váš kartáč? Je plný vlasů, prachu a nemyla jste ho, ani nepamatujete? I to může být důvodem, proč jsou vaše vlasy mastné. V takto nečistém kartáči se totiž udržují a množí bakterie, jsou tam zbytky suché kůže a stylingových přípravků. To vlasové pokožce nedělá vůbec dobře. Takže vlasy z kartáče vyčesat hřebenem a pak kartáč dobře vymýt, například jemným šamponem. Měla byste to tak dělat pravidelně, alespoň jednou týdně.

Aplikujete péči ke kořínkům


Vlasové kondicionéry a masky jsou určené do délek a do konečků vlasů. Pokud se nejedná o speciální typy, tak v žádném případě nepatří na pokožku hlavy! Jestliže máte sklon k mastícím se vlasům, tyto přípravky to ještě zhorší. Proto je vždy nanášejte aspoň 2–3 centimetry od hlavy.

Čtěte také: 4 chyby, které děláte se suchými vlasy

  17:00,  aktualizováno  26. března 2019 16:20