Nic neupoutá pozornost na obličeji člověka tolik, jako popraskané, okousané a viditelně dehydrované rty. A samozřejmě, nic nepůsobí méně přitažlivě. Díky rtům můžeme mluvit, smát se i líbat se, proto byste jejich péči neměli zanedbávat.

Především chladná zima často zapříčiní, že se naše rty loupou do krve a koutky bolestivě praskají. Jejich pokožka si totiž nedokáže sama zajistit výživu a ani se hydratovat, proto jsou zcela závislé na vnější péči, kterou jim poskytneme.

Přicházejí krušné časy…


Průzkumy hovoří jasně. Celých 64 % české populace používá hydrataci, až když nastane problém. V zimě trpí suchými a popraskanými rty téměř celá třetina Čechů. Nepřítelem číslo jedna bývá sucho a chlad. Nemyslete si, že to jsou ale jediné škodlivé faktory. Ve výčtu nesmíme zapomenout ani na UV záření, klimatizované prostory, vítr, mráz, ale i pobyt ve vytopených a nevětraných místnostech. Úplně nejhorší věc, kterou můžete v zimě udělat, je rty olizovat. Tento způsob hydratace jemné kůžičce výrazně ubližuje a vysušuje ji ještě více. Rty totiž neobsahují skoro žádné podkožní tuky, a tak nemají šanci se přirozeně promašťovat jako zbytek našeho těla. Používat balzám na rty, který je hydratační, vyživující a s ochranným faktorem je prostě nutnost.

Když vaše rty volají S.O.S.


Nejrychlejší, a přitom velmi účinnou, metodou je balzám. Přináší rychlou úlevu a při správném složení hojí praskliny a dokáže vyléčit i drobné záněty či opary. Nejpoužívanější formou v České republice jsou balzámy v tyčince, které preferuje 86 % dotázaných. Pokud již balzám používáte, ale stále se vám rty nehojí, je možné, že vám chybí vitamín B anebo máte špatný pitný režim.

I muži mají své dny


Péče o lidské tělo už není jen ženskou doménou. V dnešní době už se o sebe mnohem více starají i muži, hledají módní trendy a všímají si, co jejich tělo potřebuje. V České republice občas používá balzám na rty 87 % mužů (ženy 99 %). Průzkum také ukázal, že pro Čechy je důležité, aby péče o rty byla efektivní. Očekáváme tedy zdravotní účinek a chuť, aroma či zabarvení je pro nás vedlejší. Pro 6 z 10 Čechů je rozhodně důležité, aby péče o rty ulevila suchým rtům a zabránila jejich opětovnému vysušení, pro polovinu pak to, aby působila rychle.
O průzkumu:

Průzkum provedla agentura NMS Market Research pro společnost Blistex na celém území České republiky. Online sběr dat byl v Českém národním panelu. Osloven byl reprezentativní vzorek dle pohlaví, věku, velikosti místa bydliště a kraje. Účastnily se ženy i muži ve věku od 25 do 55 let. Vzorek obsahoval 505 účastníků.

  15:00,  aktualizováno  26. března 2019 14:16