Proč si kupovat drahé a nevyhovující kelímky a tuby s neurčitým obsahem, když si můžete svůj lektvar na rty umíchat sama?

V létě netrpí jen kůže a vlasy, ale i rty potřebují pořádnou dávku vláhy. Máme pro vás jednoduchý návod, jak si vytvořit naprosto přírodní a hlavně domácí mazání pro vaši pusu. Velký plus je ten, že si balzám můžete umíchat z čeho se vám jen zamane.


Existuje řada receptů, které můžete použít, ale skoro všechny z nich vyžadují včelí vosk nebo vazelínu. Včelí vosk se prodává v malinkatých šupinkách, nebo si klidně nastrouhejte svíčku, která vám zbyla z Vánoc. Ten má úžasné ochranné vlastnosti proti slunci. Pár kapek kokosového oleje, pro jeho dokonalé hydratační schopnosti, je také super. Můžete přidat i tee tree olej, který má úžasné léčivé účinky a také pomáhá udržet bakterie mimo dosah. Takže pokud trpíte na koutky a opary, určitě ho použijte.


Recept, jak na balzám plný kokosu & Tea Tree oleje


1 šálek nastrouhaného včelího vosku

3 lžíce kokosového oleje

1 lžička oleje s vitaminem E

2-3 kapek tea tree olej


Aby se zabránilo spálení včelího vosku, rozpusťte jej ve vodní lázni (stejně jako čokoládu). Přidejte kokosový olej a míchejte, dokud směs nepovolí. Poté odstraňte misku, nebo hrnec z vroucí vody, přidejte zbylé suroviny a celou směs řádně promíchejte. Pak už jen stačí nalít do určeného kelímku a nechat stuhnout přes noc.


Pro efekt můžete přida okvětní lístky, nebo třeba mátu, meduňku. Pokud chcete, aby dodal lesk vašim rtům barvu, využijte svou oblíbenou rtěnku, která už to má za pár a trochu jí přimíchejte do balzámu. Klidně přimíchejte třpytky a jakýkoliv esenciální olej. Vanilka, máta, citrón, jahoda, čokoláda? Jak je libo...


  6:00,  aktualizováno  25. března 2019 20:43