Světem módy tu a tam prolétne extravagantnější trend, který ovšem velmi záhy zmizí. To ale není případ „puff sleeves“ neboli nabíraných rukávů. I skrze svůj netradiční vzhled se těší větší a větší přízni. Letos jsou jedním z hlavních tahounů jarních a letních kolekcí.

Ač jsou puff rukávy dnes vysoce moderním počinem, vycházejí z dob minulých. Inspirovány jsou především 70. lety, kdy byl kladen důraz na oblast ramen, ať už v podobě balonových rukávů či ramenních vycpávek. V roce 1981 došlo k zásadnímu módnímu průlomu nabíraných rukávů poté, co princezna Diana oblékla honosné svatební šaty od britské návrhářky Elizabeth Emanuel, kde jednou z dominant byly právě výrazné balonové rukávy.

Ovšem nejen Lady Di se zapsala do trendy historie extravagantního hitu, svůj podíl má na jednom z hlavních hitů současnosti má také seriálová módní ikona Carrie Bradshawová, hlavní postava seriálu Sex ve městě, Sněhurka či Popelka. Puff sleeves byly velmi oblíbené u urozených dam, které vynášely honosné róby s nabíranými rukávy.

Některé šaty s nabíranými rukávy jsou doslova uměleckým počinem.

Některé šaty s nabíranými rukávy jsou doslova uměleckým počinem.

Neuškoďte si

Balonový střih rukávů je sice trendy, přesto má své velké ale! Nabírání totiž přidává na objemu, takže postavě může uškodit, zvláště u žen se širokými rameny, širšími pažemi (v případě kratších délek rukávů) či větším poprsím. 


Když k nim patříte a přece jen rozhodnete pro netradiční pojetí šatů či halenky, ve vašem případě přijde vhod hluboký výstřih do V. Ten je známý svým zužujícím efektem. 

Balonové rukávy budou naopak lichotit drobnějším postavám bez charakteristických oblých křivek.

  • Drobnou nevýhodou je i vrstvení. Jen těžko “balon“ schováte pod úzký rukáv saka či džínové bundičky. právě proto jsou tyto rukávy vhodné pro teplejší dny.
Vytvořte roztomilé duo společně se svou dcerou či neteří. Celé okolí z vás bude paf, jak se říká.

Vytvořte roztomilé duo společně se svou dcerou či neteří. Celé okolí z vás bude paf, jak se říká.

Puff sleeves momentálně dominují především na šatech různých designů. Nejčastěji je ale lze spatřit v kolekcích inspirovaných nápaditým boho stylem. Takové modely jsou vyrobeny z pevnějšího materiálu, volnějšího střihu, v midi či maxi délce, doplněné o volánky. Tento trend byl k vidění již minulý rok, dnes jeho pozice ještě posílila. 

V případě, že se rozhodnete pro tento druh oděvu, neuškodí zdůraznit pas. Jde o žádoucí krok, kdy zvýrazněnou středovou částí těla dodáte křivkám souměrnost.

Halenky s extravagantnějším pojetím rukávů vyniknou s vyšším pasem, ať už jde o džínsy, sukně či kraťasy. Nezapomínejte spodní část topu zastrčit za horní lem kalhot/sukně. Opět tak vykouzlíte soulad mezi jednotlivými tělesnými partiemi, navíc na oko protáhnete nožky, což se vždy hodí. 

Pro letošní rok vám v šatníku nesmí chybět šaty maxi délky s nabíranými rukávy a volánovým detailem.

Pro letošní rok vám v šatníku nesmí chybět šaty maxi délky s nabíranými rukávy a volánovým detailem.

Témata: trend, oděv, móda, vzhled