Chtěla byste vyrazit na spinning nebo zumbu alespoň o víkendu, ale nakonec se stejně věnujete úklidu a péči o domácnost? Máme pro vás dobrou zprávu! Hubnout a formovat postavu můžete i během luxování a věšení prádla.

To, že nechodíte třikrát v týdnu cvičit, ještě neznamená, že jste odsouzená stát se domácí buch­tou s faldíky na břiše a se stehny obalenými tukem. Hýbat se dá přece i doma. Uklízet stejně musíte, tak se do toho příště pořádně opřete, pusťte si taneční hudbu, oblečte si pohodlné tepláky nebo legíny a nastartujte spalování! Desetiminutové utírání prachu ale s vaší postavou žádné zázraky neudělá, uklízet vydržte alespoň půl hodiny, ideálně však domácím pracím věnujte hodinu vkuse. Taky zkuste zapomenout na to, že existuje výtah! Váš zadeček a stehna se začnou rýsovat už po pár týdnech.Praní, žehlení

Kolik spálíte: 630 – 940 KJ/hod.

Doby, kdy ženy máchaly prádlo v potoce nebo v neckách, jsou už naštěstí pryč. Automatická pračka zvládne zastat všechnu práci za nás. Tedy, skoro všechnu. Prádlo musí nejdřív někdo roztřídit, naskládat do pračky, pak ho vyndat, rozvěsit, vyžehlit (v případě, že nemáte sušičku), složit a urovnat do skříně nebo šuplat. Na tenhle proces už tělo potřebuje vydat dostatek energie, kterou může načerpat z vašich tukových zásob (pokud si předtím nedáte vepřo, knedlo, zelo nebo nespořádáte tabulku čokolády). Jestli jste se doteď mračila nad žehlením přítelových košil, zkuste to příště vzít sportovně a opakujte si, že právě spalujete nechtěné kalorie. Houževnatým přejížděním žehličkou po oblečení si posílíte bicepsy (doporučujeme střídat obě ruce), a pokud u toho zatnete bříš­ko, posílíte také břišní svaly.


  6:18,  aktualizováno  31. března 2019 13:39