Už jste je určitě taky slyšela. Ale nedržte se jich, všechno je totiž úplně jinak!

Mýtus č.1: Nelakuj si nehty, budou se ti pak lámat


Lakování nehtů není nezdravé. Naopak laky dokážou nehty zpevnit a udělat je flexibilnější a odolnější. Důležité je však vybírat takové, které mají šetrné složení, a používat pod ně vyživující podkladové báze. Nehty spíše narušuje odlupování laku z nehtů. Dost je vysušuje zase odlakovávání odlakovači s obsahem acetonu. To nehtům nesvědčí.

Mýtus č.2: Nehol se, chloupky ti budou více růst


Holení nemá žádný vliv na to, že by pak chloupky rostly více nebo byly silnější. Vzniklo to asi tím, že když si chloupky oholíte, tak když začínají růst, jsou ostré a seříznuté v širší části, takže na omak můžou působit jako hrubší a hustší.

Mýtus č.3 : Barva nehtů musí být stejná na rukou i na nohou


Proč byste se tohohle měla držet? V nehtovém designu neplatí žádná pravidla! Dovoleno je vše. Toto léto se například na nehtech nosí namalované lístečky nebo písmena, která tvoří slova. In budete se zlatými nehty i s nalepenými šperky. Více si můžete pohrát s rukama, nohy mohou být v jednom odstínu – například v růžové nebo oranžové, což jsou tóny, které se nejlépe hodí k opálené pleti.

Mýtus č.4 : Nelič se o víkendu, pleť si musí odpočinout


Proč by pleť měla odpočívat? Když je dobře opečovaná krémy a jsou na ni použitá kvalitní líčidla, tak jí to neškodí, právě naopak. Například takový BB krém nebo make-up pleť chrání před okolními vlivy a také před slunečním zářením. Pleti vadí, pokud ji večer důkladně neodlíčíte a nevyčistíte. To je pak ráno jako pomačkaný papír a bez zdravé barvy.

  8:00,  aktualizováno  26. března 2019 10:46