Během dětství a dospívání jste od své mamky pravděpodobně dostala spoustu cenných rad, jak o vlasy pečovat. Jenže jsou věci, ve kterých chybují už celé generace žen. Jaké to jsou a jak je jednoduše napravit?

Podle facebookového průzkumu společnosti Philips se 62 % českých žen domnívá, že fénování po každém mytí vlasům škodí, a více než pětina z nich proto vlasy nechává volně uschnout. Což zní logicky, ale ideální to bohužel také není. Vlhko totiž napomáhá bujení mikroorganismů, které se mohou přemnožit a způsobovat lupy nebo svědění pokožky hlavy. Úplně nejhorší je tedy jít spát s mokrou hlavou.

Externí obrázek

Více než 43 % Češek podle průzkumu také řeší roztřepené konečky, obvykle tak, že si pořídí přípravek na roztřepené konečky. „Jenže u roztřepených konečků bývá příčinou špatná výživa vlasu z krevního řečiště, špatná technika vysoušení nebo přílišné namáhání vlasu. Řešením je tedy spíše lepší péče o pokožku hlavy, správné mytí a uhlazování vlasů fénováním a česáním,“ vysvětluje tricholog Lukáš Rossbach.

  13:47