Když budete kvílet nad váhou a odpírat si jídlo, nepomůžete si. Naopak si oslabíte imunitu. Dejte proto pozor na tyhle triky:

Možná vám dost dobře nejde do hlavy, proč na vás zázračná dieta, kterou vám dala kamarádka, vůbec nepůsobí. Omezila jste přece všechny cukry i tuky, pijete už jenom vodu, zeleninu chroupáte od rána do večera, a místo abyste hubla, jste pořád nafouklá a nespokojená. Není se co divit. Rázný zásah do vašeho jídelníčku, který vám ze dne na den odstaví přívod milovaných pokrmů, představuje pořádnou dávku stresu. Ten nejdřív rozjede pekelnou psychickou reakci.


Podrážděnost a neklid představují však jen slabé odvárky toho, co se ve vašem těle ještě chystá. Stres totiž významně zpomaluje metabolismus, který se znovu nastartuje, až když se opět dostanete do klidu a pohody. Za tuhle zajímavou skutečnost mohou nervy. Při stresu a rozrušení se totiž probudí k práci nervový systém sympatikus, který vám sice rozproudí krev v žilách, ale žaludek pouze rozbouří. Cítíte-li se naopak v pohodě, ujímá se vedoucího postavení parasympatikus – hlavní urychlovač zažívání. Proto platí, že omezíte-li v životě stres, což jde vždycky, opustí vás automaticky i proradné kilogramy. Čtěte zásady, které vám pomohou zbavit se stresujícího strachu z tloustnutí pokaždé, když zasednete k jídlu.


1. Nebojte se jíst

A to ani večer. Pokud trpíte pocitem, že jakékoliv sousto, které spolknete po šesté hodině večer, na sobě ráno pocítíte, máte úplnou pravdu. Neklid nad přijatými kaloriemi totiž brání vašemu tělu je skutečně strávit, jak by to bez problému udělalo, kdybyste si dala s klidným svědomím večeři až v osm hodin! „Když jsme začali s přítelem bydlet spolu, ukázalo se, že skvěle vaří,“ svěřuje se čtyřiadvacetiletá asistentka Monika.


„Jenomže kvůli jeho práci jsme se dostali k přípravě jídla vždycky až pozdě večer. Ze začátku jsem si s černým svědomím jen uždíbla pár kousků během vaření. Mirkovi se samozřejmě nelíbilo, že se s ním pořádně nenajím. Tak jsem vyklopila, že mám strach z nadváhy. Předpokládala jsem, že tlustou by mě nechtěl. Tehdy mě objal a vysvětlil mi, jaká jsem kačenka a že pro něho je večeře příležitostí odpočinout si po práci a příjemně si se mnou popovídat. Začala jsem se na celou věc dívat jeho očima a přestala se bát o svou postavu. Výborným jídlem a skleničkou vína jsme se vždycky naladili a uvolnili. Díky jídlu jsem pak navíc měla větší výdrž při následujícím milování,“ pochvaluje si Monika, která tvrdí, že od té doby nepřibrala ani deko.


  5:00,  aktualizováno  25. března 2019 21:35