Zvířecí motivy jsou trendy záležitostí, ale kvůli jejich extravagantnímu vzhledu se jich ženy často bojí. Není důvod. Postačí si osvojit jednoduchá pravidla, jak závan divočiny nosit. Důležité je také přihlédnout k věku nositelky. Podívejte se, co vám bude slušet a čemu se naopak vyhnout.

Když je vám 30 let

Krásná léta. Jste ještě “mladice”, můžete si proto dovolit nosit výrazné vzory v podobě zvířecích potisků. Vytvořte jedinečný model, kde prim bude hrát sukně s imitací leopardí či tygří srsti. Sukni můžete nahradit také kalhotami ve stejném provedení. K nim oblékněte volně střiženou bílou košili a doplňte o rockerskou koženou bundu. Získáte tak nápaditý, velmi módní outfit. V teplých jarních dnech můžete košili vyměnit za top v negližé provedení. Pokud však máte dolní část těla problematickou, odpoutejte pozornost na horní polovinu. K tomu poslouží jakýkoliv svršek zvířecího potisku. Jednotlivé zvířecí motivy lze kombinovat i mezi sebou. Využijte svých mladých let a popusťte uzdu fantazii.

Když je vám 40 let

V první řadě je dobré být soudná. Zapomeňte na laciné obepnuté overaly v leopardím provedení. Takový model není hodný elegantní dámy. Ideálními oděvy pro vás budou sukně midi délek, jarní kabátky dosahující do poloviny stehen, lodičky na vysokém podpatku. Nemusíte si bát ani vypasovaných košil se zvířecím potiskem. Vždy mějte ale knoflíčky zapnuté až ke krku. Odhalený hrudník a zvířecí vzor není kombinace úměrná vašemu věku. Co se týče barevnosti, kombinujte s neutrálními přírodními tóny či nesmrtelnou klasikou v podobě bílé a černé.

Když je vám 50 let a více

Ve vašem případě je potřeba se zvířecím vzorem pracovat velmi opatrně. Ideální je se zaměřit především na doplňky disponující prvkem ze světa zvířat. Místo leopardích a tygřích motivů zvolte motiv zebří. Černo-bílé pruhy jsou módní, nebijí tolik do očí, podtrhují sofistikovaný šmrnc. Pořídit si můžete moderní nazouvací pantoflíčky, šátek kolem krku, sluneční brýle v elegantní kočičí variantě. Díky šikovnému zapracování zvířecích doplňků získá model trendy vzhled, ale stále si ponechává elegantní charakter.