Je symbolem nevinnosti a elegance. Bílá je neutrální odstín, který je nejen slušivý a snadno kombinovatelný, ale také nesmrtelný. Je pravdou, že bílá oproti černé opticky postavu rozšiřuje, proto je třeba s ní zacházet opatrně, nicméně není důvod se jí vyhýbat.
Z kolekce: Stradivarius

Doplňky z přírodních materiálů jsou hitem letošní sezóny. S bílou barvou perfektně korespondují.

Z kolekce: Stradivarius Doplňky z přírodních materiálů jsou hitem letošní sezóny. S bílou barvou perfektně korespondují.

Nenoste bílou v problémových partiích!

Jak již bylo zmíněno výše, bílá jakožto protiklad černé kila opticky přidává. Nikdy ji proto neoblékejte v problematických částech postavy. Ženy, které chtějí potlačit bujné poprsí, by se měly vyhýbat svrškům v bílé barvě. Pozornost si v jejich případě zaslouží kalhoty a sukně v zářivých sněhobílých tónech. Majitelky větších zadečků a stehen, se naopak musí vyhnout bílé v dolní polovině těla. Ideální volbou budou bílé svršky, šperky, obutí či kabelky.

Mango

Mango

Jak bílou barvu kombinovat?

Nelze říct, že by si bílá s některou ze široké škály barev přímo nerozuměla, jsou však odstíny, které nejsou v kombinaci s bílou lichotivé. K nim patří například oblíbená béžová. Ta vedle bílé působí zašlým, sepraným dojmem, i když jsou oděvy nové. Místo ní zvolte výraznější zemité tóny, jako je hnědá.

Nejlépe si bílá rozumí s modrou a šedou džínovinou. Efektní kontrast vznikne se smaragdově a světle zelenou, žlutou, fuchsiovou či smyslně červenou. Černo bílá souhra je klasikou, která nikdy nevyjde z módy. Když už zvolíte černo-bílý outfit, myslete na pestrobarevné doplňky. Díky nim získá model potřebný šmrnc.

Bílé palazzo kalhoty s vysokým pasem v kombinaci se světle zeleným topem vzdušného střihu, vytvoří ideální letní kreaci.

Bílé palazzo kalhoty s vysokým pasem v kombinaci se světle zeleným topem vzdušného střihu, vytvoří ideální letní kreaci.

Nebojte se monochromatického looku

Být oděna od hlavy až k patě do bílé. Je to nemyslitelné? Kdepak. Pokud si vyberete správné kousky, vytvoříte jedinečnou, velmi elegantní kreaci. Sáhnout lze po bílých šatech ve slušivé midi délce, kostýmku, kalhotách a topu ve stejné barvě. Když budete mít přece jen obavy, můžete si obléci kousek s tmavším proužkem, puntíkem či kostkou na bílém podkladu.

Mohito

Mohito