Trenčkoty jsou prostě báječné. Výborně poslouží v přechodném období mezi koncem zimy a jarem, jsou praktické, slušivé a hlavně mají zaručený omlazující efekt.

Klasický dvouřadový trenčkot přišel na svět ve Velké Británii. Původně byl určen pro důstojníky britské armády za první světové války. Postupem doby se zařadil k ikonickým kouskům módní říše. 

Není bez zajímavosti, že se během té spousty let jeho vzhled v podstatě nezměnil. Stále je nadčasový a oblíbený nejen u žen, ale i mužů. 

Pro „ten pravý“, od slavné britské módní značky Burberry, je charakteristické dvouřadové zapínání, látkový pásek a kostkovaná podšívka v barevně odlišném provedení, než je samotný kabát. (Typickým znakem je neutrální béžová barva). 

Ale protože při koupi trenčkotu Burberry by vám vznikl v peněžence průvan, jelikož kabátek stojí pěkný balík, vyrábí se po celém světě tenhle typ trenčkotu v mnoha obměnách – ať už se to týká úpravy střihů, barev nebo materiálů. 

Při výběru správného typu postavě velmi lichotí a zakryje případné nedostatky. Kombinovat ho můžete s džínami, šaty i se sukní, je zkrátka dokonale variabilní. Věřte, že v něm pokaždé budete působit dokonale šik.