Jsou skutečně ryze dámskou záležitostí a muži je na ženách obdivují. Můžete vybírat ze stovek střihů i barev a určitě se vám nestane, že nenajdete ty pravé pro sebe. Užívejte jarní dny v šatech, ve kterých budete kočka.

Možná, že zrovna nepatříte k vášnivým fanynkám šatů, ale věřte, že pokud zvolíte ideální střih pro vaši postavu a barvy, které ještě zvýrazní váš půvab, změníte názor. Chce to jenom dobře vybírat a dát si načas. 

K tomu, aby vám šaty opravdu seděly, je střih alfou i omegou. Začněme tedy tím, jakému typu postavy co sluší. 

Pro letošní rok vám v šatníku nesmí chybět šaty maxi délky s nabíranými rukávy a volánovým detailem.

Toužíte v šatech zakamuflovat široká stehna a boky? Zvolte model se zajímavou vrchní částí, která odpoutá pozornost od spodních partií. Může to být třeba hlubší výstřih, výraznější aplikace nebo jiný nápaditý detail. Každopádně ty pravé šaty pro vás by měly mít áčkový střih. 

Pro typ postavy s větším bříškem jsou vhodnou volbou splývavé šaty s výstřihem do véčka. Vyvarujte se ovšem pásků. 

Pokud jste majitelkou ladných křivek ve tvaru přesýpacích hodin, sáhněte po přiléhavých šatech, které ještě zvýrazní váš štíhlý pas. 

Jestli zrovna křivkami neoplýváte, absolutně to nevadí. Takzvané chlapecké postavě sluší hned celá řada střihů, ať už jsou to šaty pouzdrové, do áčka, volné s módními postranními kapsami nebo oversize. Budou vám slušet i rozevláté výrazné volány, řasení, pestré barvy nebo větší vzory. Šaty přepásejte páskem, ať vynikne váš pas, a postava se tak opticky vytvaruje.

Korpulentnější dámy by se měly vyhnout výrazně barevným a velkým vzorům a volit jemné, decentnější potisky a barvy. Ženy malé postavy by určitě neměly zapomínat na botky na podpatku, které hezky prodlouží nohy.

Jak prát 100% polyester?

Polyester perte v pračce při programu syntetika. Teplotu nastavte vždy podle štítku na oblečení s informacemi o praní. Pokud ho nemáte, perte barevný polyester na 30 °C, bílý můžete až na 40 °C. Přestože jde o celkem odolný materiál, který se nemačká, otočte ho při praní naruby, aby se nevytvářely žmolky.